Prestiżowa nagroda dla silnika PSA

Już po raz szósty z rzędu PSA Peugeot Citroën zdobywa nagrodę „Międzynarodowy Silnik Roku”. To prestiżowe wyróżnienie pod auspicjami magazynu „Engine Technology International” po raz kolejny przyznane zostało 4-cylindrowemu silnikowi benzynowemu 1,6 l Turbo z wtryskiem bezpośrednim, opracowanemu przez PSA Peugeot Citroën we współpracy z BMW Group. Jednostka ta zwyciężyła w kategorii pojemności od 1,4 l do 1,8 l.

Informacja: Citroen

Citroen DS5Nagroda wyróżnia w szczególności wersję 200 KM montowaną w modelach Peugeot RCZ, 308 CC i 308 GTi oraz Citroën DS4 i DS5. Silnik, poza zwiększoną do 200 KM mocą, charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym o wartości 275 Nm, przy poziomie emisji CO2 wynoszącym 155 g/km (w modelach Peugeot RCZ i Citroën DS5).

Silnik benzynowy 1,6 l Turbo wieńczy pełną gamę silników o pojemnościach od 1,4 l do 1,6 l, oferujących moc w zakresie od 95 do 200 KM.

Silniki z tej rodziny, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak bezpośredni wtrysk w wersji turbo, zmienny wznios zaworów, pompa oleju ze sterowanym przepływem czy też odłączana pompa wodna, zapewniają zmniejszenie zużycia paliwa i poziomu emisji o 10 % w stosunku do jednostek poprzedniej generacji.

Blisko 75 % modeli Peugeot i Citroën korzysta z gamy silników benzynowych 1,6 l i 1,4 l. Silnik o pojemności 1,6 l montowany jest w modelach Peugeot 308, 3008, 5008, 508 oraz Citroën C3, C3 Picasso, C4, C4 Picasso, C5, DS3, DS4 oraz DS5.

Nagroda „Międzynarodowy Silnik Roku”:

Organizowana przez Engine Technology International i przyznawana przez międzynarodową kapitułę złożoną z 76 cieszących się uznaniem dziennikarzy motoryzacyjnych z 36 krajów nagroda „Międzynarodowy Silnik Roku” należy do wyróżnień najbardziej cenionych przez producentów samochodowych. Jury wyłania zwycięzców na podstawie jazd testowych najnowszych modeli, które pozwalają wybrać silniki oferujące największy komfort jazdy, najlepsze osiągi i najniższe zużycie paliwa w połączeniu z najnowszymi technologiami.

Informacja: Citroen


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!