Nowa Ibiza ST – kompaktowe kombi od SEAT-a

Już podczas wiosennego salonu motoryzacyjnego w Genewie SEAT zaprezentuje nowy model Ibiza ST. Kompaktowe kombi doskonale pasuje do młodego wieku i sportowego stylu życia jego użytkowników.

Nie braknie w nim także najważniejszych cech marki: samochód wzbudza pozytywne emocje, ma świetną sylwetkę, jest dynamiczny , oszczędny i poręczny, i można go kupić za przystępną cenę. SEAT zaoferuje Ibizę ST w sześciu wersjach silnikowych, z szerokim wyborem wyposażenia i ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Premierę rynkową zaplanowano na początek lata.

Cechy nowego Seata IBIZY ST

  • Wyrazista sylwetka i pojemne wnętrze
  • Przyjemność z dynamicznej jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Sześć silników do wyboru, w tym nowe jednostki 1.2 TDI i 1.2 TSI

Projektanci z SEAT Design nadali funkcjonalnej koncepcji Ibizy ST kształty zgodne z typowym dla marki stylem. Mimo nadwozia kombi i pojemnego bagażnika samochód zachowuje młodzieńczy i sportowy charakter Ibizy. Płaszczyznę dachu przedłużono do tyłu, tylny zwis perfekcyjnie harmonizuje z profilem nadwozia, a zwarta linia błotników podkreśla muskularne proporcje. Z przodu zachowano charakterystyczną dla SEAT-a „koncepcję strzały”, natomiast tył otrzymał nowy wygląd, głównie za sprawą dzielonych kloszy reflektorów.

Mierząca 4,23 metra Ibiza ST jest o 18 centymetrów dłuższa od wersji hatchback. Dzięki temu pojemny bagażnik zaspokoi wszelkie potrzeby użytkowników ceniących sportowy i mobilny styl życia. Podstawowa pojemność 430 litrów już jest imponująca, ale można ją jeszcze zwiększyć składając dzieloną tylną kanapę. Konstruktorzy zwrócili szczególną uwagę na optymalną szerokość i niską dolną krawędź bagażnika. Dzięki precyzji montażu całe nadwozie charakteryzuje się taką samą sztywnością, jak inne modele SEAT-a.

Wnętrze Ibizy ST jest imponująco przestronne. Jednym z atutów auta jest jego wysoka jakość. Projektanci i konstruktorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Każdy element jest funkcjonalny, praktyczny i starannie wykonany, o czym świadczy wysoka jakość materiałów i precyzja montażu. Sportowy klimat panuje także w kokpicie. Okrągłe kratki wentylacyjne i krótka dźwignia zmiany biegów – wnętrze Ibizy ST ma ten sam wyrazisty charakter co sylwetka pojazdu.

Downsizing czyli 1.2 TDI oraz 1.2 TSI

Sportowa dynamika i wysoka efektywność to nieodłączne cechy każdego SEAT-a. Jest to przede wszystkim zasługa bardzo nowoczesnych jednostek napędowych, takich jak trzy silniki benzynowe i trzy diesle TDI z common rail, które będą montowane w Ibizie ST. Cztery z sześciu silników wyposażone są w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Silniki rozwijają moc od 51 do 77 kW (70 do 105 KM). Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowo efektywne jednostki 1.2 TDI i 1.2 TSI.

Seat Ibiza również ze skrzynią DSG!

Gwarancję zwinności i dynamiki daje także precyzyjne i bezpieczne podwozie. Wszystkie te atuty, wraz z bogatym wyposażeniem trzech wersji wykończenia (Reference, Style i Sport), a także długą listą zaawansowanych technicznie opcji, takich jak dwusprzęgłowa przekładnia DSG, czynią z Ibizy ST faworyta w segmencie małych kombi. Nie bez znaczenia dla młodzieńczego charakteru tego SEAT-a jest też znakomita relacja ceny do wartości pojazdu.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!