Nowy Seat Ibiza

Ibiza to jeden z najlepiej sprzedających się modeli hiszpańskiego producenta w swoim segmencie w całej Europie. Do tej pory Ibiza sprzedała się w liczbie 500 000. Nowy model Seata zadebiutuje wiosną 2012 roku.

Dynamiczna i wyrazista stylistyka

Wysoka jakość wnętrza Seata Ibizy

Średnia wieku kupujących Seata Ibizę jest najniższa w tej kategorii aut. Sportowa stylistyka od lat towarzyszy modelom hiszpańskiego producenta. Klienci podają jako najważniejszy powód zakupu właśnie design. Nowa Ibiza, zapewne będzie prezentować się równie dobrze co jej poprzednicy.

Dynamiczna linia nadwozia, ma swoją kontynuację we wnętrzu. Konsola środkowa prezentuje się efektownie. Nowy zestaw wskaźników z dwoma głównymi zegarami osadzonymi w osobnych tunelach jest jeszcze czytelniejszy, a schowek w desce rozdzielczej został znacznie powiększony. Kokpit wykonany jest precyzyjnie, ergonomia bez zastrzeżeń.

Dodatkowo auto otrzyma ciekawe rozwiązanie jakim jest przenośny system multimedialny z monitorem dotykowym. Pozwoli to łączyć nawigację, komputer pokładowy, system audio i moduł umożliwiający obsługę tych urządzeń bez odrywania rąk od kierownicy. System będzie w pełni zintegrowany z pokładową elektroniką Ibizy, ale będzie go można też zabrać ze sobą i używać poza pojazdem.

Wersje nadwoziowe

Obszerne wnętrza. Duży bagażnik (1164 l) Seata Ibizy ST

pojemne bagażniki wersji kombi

Seat przygotował trzy odmiany nadwozia. Klienci do wyboru otrzymają: trzydrzwiową i pięciodrzwiową Ibizę SC. Bagażnik o objętości 284 lub 292 litrów będzie można powiększyć dzięki przesuwanej tylnej kanapie. Kombi czyli Ibiza ST będzie jeszcze bardziej funkcjonalne. Sportowa sylwetka, skrywać będzie obszerne wnętrze. Pojemność bagażnika wyniesie od 400 do aż 1164 litrów

 

Sportowe i wydajne silniki Ibizy

Niższe zużycie paliwa i emisja spalin

Seat Ibiza

Seat wprowadził szeroką gamę silników. Paletę jednostek benzynowych otwiera ekonomiczny silnik 1.2 44 kW (60 KM). Najmocniejszy silnik benzynowy to jednostka 1.4 TSI 110 kW (150 KM), wyposażona w turbosprężarkę. Przyspieszenie od 0-100 km/h to zaledwie 7,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 212 km/h. Turbodoładowany silnik 1.2 TSI Ecomotive z nowoczesnym motorem o mocy 77 kW (105 KM), dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu 175 Nm dostępnemu od 1550 obr./min. zapewni dużo frajdy przy czym spalać ma 5,1 litra paliwa na 100 kilometrów. Niskie spalanie Seata Ibizy wspomagać ma system Start&Stop.

Silniki TDI mają być jeszcze oszczędniejsze. Ibiza 1.2 TDI  Ecomotive, także wyposażona w system automatycznego wyłączania i uruchamiania silnika, spalać ma zaledwie 3,4 litra oleju napędowego. Emisji CO2 wyniesie 89 g/km. Sportową wersję wysokoprężną napędza silnik 2.0 TDI o mocy 105 kW (143 KM). Seat Ibiza wyposażony będzie w 5 i 6-biegowe skrzynie ręczne lub automatyczną przekładnię DSG.

Zaawansowany technicznie zespół napędowy i podwozie nowej Ibizy

Zawieszenie zostało dostrojone zarówno pod kątem wysokiego komfortu, jak i sportowego prowadzenia. Układ kierowniczy jest precyzyjny. System ESP o dobrze dobranej charakterystyce oraz blokada mechanizmu różnicowego XDS (wersje od 100 KM) pozwalają na bezpieczną jazdę nawet w trudnych warunkach.

Pakiety wyposażenia

Przeglądowi poddano listę wyposażenia poszczególnych wersji i odmian nadwoziowych. Wyposażenie podstawowej wersji Reference obejmuje wszystkie najważniejsze elementy z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Kolejny poziom to wersja Style, wzbogacona o klimatyzację. Ibiza FR zwraca uwagę sportowymi detalami z przodu i z tyłu nadwozia, aluminiowymi obręczami kół i skórzanym pokryciem kierownicy. Każdy egzemplarz można zindywidualizować wybierając odpowiedni kolor, opcje i akcesoria.

 

Nowy Seat Ibiza 2012 w sprzedaży pojawi się wiosną. W połowie roku powinna pojawić się wersja Ibiza Cupra. Producent nie podaje informacji na temat cen, które ujawnione zostaną przed pojawieniem się auta w salonach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!