Elektryczna Honda Fit EV – tuż przed debiutem

Na salonie samochodowym w Los Angeles po raz pierwszy zaprezentowana zostanie w pełni elektryczna Honda Fit EV w wersji sprzedażowej. Jest to ekologiczny odpowiednik kompaktu o nazwie Fit, znanego w Europie jako Jazz.

Pięć osób w aucie elektrycznym

Honda Fit EVElektryczna Honda Fit EV będzie, podobnie jak jej pierwowzór, kompaktem zdolnym pomieścić pięć osób. Auto nie będzie różnić się ergonomią, lecz wystrojem wnętrza. Fit EV otrzyma ciekawie wystylizowaną deskę rozdzielczą i jasne materiały wykończenia wnętrza.

Moc Hondy Fit EV

Honda Fit EVModel Honda Fit EV wyposażony będzie w akumulatory litowo-jonowe oraz współosiowy silnik elektryczny. Jego zasięg powinien wynosić, według zapewnień producenta, 160 km. Dystans ten można wydłużyć dzięki wykorzystaniu elektrycznego systemu napędowego, który zaadaptowano z hybrydowego modelu Honda CR-Z w wersji na rok 2011. Prędkość maksymalna elektrycznej Hondy to 144 km/h.

Honda Fit EV- ładowanie baterii

Honda Fit EVSamochód będzie mógł poruszać się w trzech trybach jazdy ECON, NORMAL oraz SPORT. Pierwszy zapewnić ma maksymalne oszczędność energii, ostatni, najlepsze osiągi. Ładowanie baterii ma być wygodne i nieskomplikowane. Po podłączeniu samochodu do gniazda 120-woltowego, baterie naładują się w ciągu dwunastu godzin. Podłączenie do gniazda 240-woltowego, skróci ten czas o połowę. Wkrótce po oficjalnej prezentacji, nowa Honda Fit EV pojawi się w sprzedaży w USA.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!