Bliski Wschód ma swój królewski samochód

Swój debiut miał na wystawie w Genewie na początku tego roku. Gazal 1 został stworzony przez studentów Uniwersytetu Króla Sauda. „Ghazal” po arabsku oznacza „gazelę” albo „niewiarygodny”.

Pierwszy, rodzimy samochód, który powstał w Arabii Saudyjskiej trafi do produkcji w tym tygodniu. Powstał on na bazie Mercedesa klasy G. Zielonego światła dla produkcji udzielił mu sam król Abdullah.
Można byłoby się spodziewać, że samochód powstający w Arabii Saudyjskiej będzie pełen drogocennych dodatków i świecących diamentów. Tu zaskoczenie – samochód prezentuje się „skromnie” i elegancko. Jest wolny od złotych klejnotów…

Nie mamy żadnych informacji na temat jednostki napędowej Gazala 1 – ale najlepszym wyborem wydawałby się silnik V8 o mocy 387 KM od Mercedesa.

Oczekuje się, że w ciągu roku zostanie sprzedanych 20 tys. jednostek w całej Zatoce Perskiej. Pełna lista wyposażenia i funkcji nie została jeszcze ujawniona, ale oby Szeik nie uległ pokusie i w podstawowym wyposażeniu nie zaproponował gałki zmiany biegów, pedałów oraz kierownicy wysadzanej rubinami.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!