Tuning to nie tylko wygląd

Tuning wizualny, poza zmianą wyglądu samochodu, niejednokrotnie dostarcza rozwiązań chroniących zewnętrzne elementy pojazdu przed zniszczeniem.

Posiadacze aut ciągle poszukują nowych rozwiązań, które nie tylko podkreślają unikalny styl danego pojazdu, ale także wyróżniają się przy tym praktycznym zastosowaniem. W związku z tym często decydują się na wprowadzenie do swoich modeli samochodów dodatkowych akcesoriów, takich jak owiewki na przednią ramę klapy, nakładki na klamki i lusterka czy osłonki reflektorów.

Owiewki do  masek , dzięki ukierunkowaniu strumienia powietrza, chronią przednią szybę samochodu przed uderzeniami drobnych kamyczków oraz rozbijaniem się o jej powierzchnię owadów. Z kolei przeznaczone także do samochodów ciężarowych akrylowe ochraniacze na reflektory, cechuje zarówno wysoka odporność na promieniowanie UV, jak i różnorakie uszkodzenia mechaniczne. W przypadku reflektorów wykonanych z delikatnego poliwęglanu, tego typu parametry mają szczególne znaczenie.

Tuning w ostatnich latach stał się w Polsce bardzo popularny – czasami nawet chyba zbyt popularny. Pojawiło się nawet określenie wiejski tuning, który charakteryzuje się… hmmm… przesytem, jaskrawym kolorem i tandetą. Nie każdy samochód po „przeróbkach” powinien należeć do grupy samochodów po tuningu.

Dla panów, którzy interesują się imprezami i zlotami, gdzie można zobaczyć samochody po najbardziej wyrafinowanych i profesjonalnych tuningach, same imprezy to nie tylko samochody… Panowie na tych imprezach mogą również podziwiać piękne panie. Szkoda tylko, że nie działa to również w drugą stronę, bo tuningiem samochodów nie interesują się przecież tylko panowie… 🙂

Źródło: chromowane.com


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!