Astra Sports Tourer – nowe kombi

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Opla Astry Sports Tourer już są. Nowy model będzie miał swoją premierę we wrześniu na tegorocznym Motor Show w Paryżu i trafi do salonów w Wielkiej Brytanii przed końcem roku.

Sports Tourer będzie drugi modelem, który dołączy do rodziny nowej Astry.

Astra Sports Tourer będzie pośród pierwszych modeli Vauxhall, które będą wyposażone w technologię Start/Stop, która pomaga w ograniczeniu emisji spalin i zmniejszeniu zużycia paliwa.
Nowy model Astry będzie dostępny z sześcioma wersjami silnika. Zaczynając od benzynowej jednostki 1.4i ECOTEC-4 o mocy 100 KM ze zmiennymi fazami rozrządu oraz sekwencyjnym wtryskiem paliwa oraz jednostki 1.6i ECOTEC-4 o mocy 115 KM. Najmocniejszy będzie 1.4i Turbo o mocy 140 KM, przy średnim zużyciu paliwa 5,2 l/100km oraz emisji CO2 145g/km.

Astra Sports Tourer będzie dostępna z silnikami diesla 1.7l CDTi o mocy 110 KM albo 125 KM oraz 2.0 CDTi o mocy 160 KM, którego średnie spalanie wynosi 4,2l na 100km, a emisja CO2 134g/km.

W późniejszym czasie ma pojawić się wersja Ecoflex z motorem 1.3 o mocy 95KM.

Bagażnik nowego Opla ma pojemność 500 litrów, ale dzięki jednemu przyciskowi w funkcji FlexFold możemy złożyć tylną kanapę i zwiększyć go do 1550 litrów.

Wnętrze combi jest przeniesione z Astry hatchback.

System FlexRide (system zawieszenia), który dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy, będzie dostępny jako dodatkowa opcja.

Dodatkowo samochód będzie można wyposażyć w Stability Assist System, który będzie pomagał w utrzymaniu stabilności w sytuacjach awaryjnych podczas jazdy np. z przyczepą kempingową.

Nowa Astra Sports Tourer została w całości zaprojektowana i opracowana w Międzynarodowym Ośrodku Rozwoju Technicznego Opla w Rüsselsheim, a produkowana będzie w zakładach w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!