Alfa Romeo Giulietta – już w sprzedaży

Alfa Romeo Giulietta jest samochodem, który kontynuuje tradycyjny styl i technologię zapoczątkowaną przez model Alfa 8C Competizione. Model ten łączy w sobie przestronność, komfort i bezpieczeństwo z typowym sportowym duchem marki.

Pięciodrzwiowy hatchback ma charakterystyczne boczne szyby, które spotykają się z ukrytymi klamkami tylnych drzwi. Dzięki temu auto ma elegancki i zdecydowany wygląd.

Alfa Romeo posiada 350-litrowy bagażnik o regularnym kształcie i przestronne wnętrze, które jest stylizowane na lata 50-te, m. in. poziomo rozłożona deska rozdzielcza przypominająca linie legendarnej Giulietty z lat pięćdziesiątych.

Najbardziej charakterystyczne dla włoskiego stylu są 3-ramienna kierownica i sportowe przednie siedzenia.

Nowa alfa dostępna jest wyłącznie z turbodoładowanymi jednostkami napędowymi (zarówno benzynowymi, jak i diesla). Z silników benzynowych mamy trzy do wyboru: jednostka 1.4 TB o mocy 120 KM, która w technice MultiAir osiąga 170 KM. Natomiast w wersji Quadrifoglio Verde mamy silnik o pojemności 1,8 litra o mocy 235 KM, który pozwala mu przyspieszyć do setki w 6,8 sekundy i umożliwia rozpędzenie Giulietty do 242 km/h.

Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne Alfa jest dostępna z nowoczesnymi silnikami JTDM o mocy 105 KM i o pojemności 1.6, który w cyklu mieszanym spala 4,4 l /100km. Drugim z diesli jest 170-konny Multijet o pojemności 2 litrów. Wszystkie jednostki są wyposażone w system Start&Stop.

Giulietta zapewnia dobre warunki jazdy dzięki zastosowaniu sytemu DNA, który umożliwia jazdę w dwóch trybach: Dynamicznym, Normalnym oraz All Weather (na każdą pogodę).

W wyposażeniu standardowym podstawowej wersji Progression nowa Alfa jest wyposażona w m. in.: poduszki powietrzne przednie, boczne i nadokienne, układ stabilizujący tor jazdy ESP, system Alfa Romeo DNA, system awaryjnego hamowania BAS, układ kierowniczy Dual Pinion, radio CD z obsługą plików mp3, kierownica i dźwignię zmiany biegów obszyte skórą oraz system Start&Stop. Taka wersja Giulietty z silnikiem 1.4 o mocy 120 KM kosztuje 69900 zł. Za bogatszą wersję Distinctive (z tą samą wersją silnika) z klimatyzacją automatyczną, wielofunkcyjnymi przyciskami na kierownicy oraz felgami ze stopów lekkich trzeba będzie zapłacić 76 900 zł.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!