Abarth 695 Tributo Ferrari dla kierowców Zespołu F1

9 września w Monzy w przepięknej Villa Reale, kierowcy stajni Ferrari – Fernando Alonso oraz Felipe Massa, odebrali kluczyki do dwóch egzemplarzy Abartha 695 Tributo Ferrari – najszybszej jak dotąt „pięćsetki” przeznaczonej do jazdy po drogach publicznych.

Nowy Abarth 695 Tributo Ferrari cementuje związek pomiędzy samochodami spod znaku Skorpiona i tymi z Maranello. Jest to wzajemna relacja opierająca się na niezliczonych podobieństwach, takich jak fascynacja prędkością, duch współzawodnictwa, dbałość o szczegóły czy niepowtarzalny włoski styl.
Osiągi modelu 695 Tributo Ferrari zapewnia silnik 1.4 Turbo T-Jet 16v – ostatnio zmodyfikowany i uzyskujący moc ponad 180 KM – połączony ze skrzynią biegów Abarth Competizione z elektromechaniczną przekładnią, która umożliwia zmianę biegów za pomocą inspirowanych wyścigami łopatek, umieszczonych przy kierownicy. Rozwiązanie to, dzięki skróceniu czasu zmiany biegów, pozytywnie wpływa na osiągi.

Ta ekskluzywna i limitowana seria samochodu, dostępna jest w sprzedaży od lipca, i zebrano już ponad 600 zamówień, z których połowa pochodzi z państw takich jak Wielka Brytania, Francja i Niemcy.

Ferrari i Abarth spotykają się znowu: Massa i Alonso – dwóch kierowców za kierownicą Abarth 695 Tributo Ferrari.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!