Nowiuteńki Volkswagen!

Volkswagen ratuje swoje dobre imię. Powstanie całkiem nowy model od niemieckiego producenta.

VW od jakiegoś czasu nie mógł się pochwalić kreatywnością i powiewem świeżości w swoich modelach. Wystarczy przypomnieć sobie szóstą generację Golfa i ostatniego, „nowego” Passata. Wydawałoby się, że Volkswagen po prostu zapomniał, jak buduje się całkiem nowe samochody, ale ostatnia informacja pokazuje zupełnie coś innego. Model koncepcyjny wzbudził ogromne zainteresowanie podczas targów w Dertoit w 2009 roku.

Koncepcyjny Bluesport Roadster ma trafić do produkcji już niebawem, a w wersji produkcyjnej zadebiutuje najprawdopodobniej w 2013 roku na salonie we Frankfurcie.

Samochód ma być napędzane – umieszczonym centralnie – silnikiem wysokoprężnym o mocy 180 KM. Jednostka osiąga 350 Nm momentu obrotowego, a napęd – za pośrednictwem zautomatyzowanej przekładni DSG – trafia na tylne koła. Dwumiejscowy roadster osiąga prędkość maksymalną 230 km/h i przyspiesza do 100 km/h w 6,6 s. Pojazd waży 1200 kg i zużywa średnio 4,3 l oleju napędowego na 100 km.

Auto zostanie zbudowane w oparciu o nową płytę podłogową, ale  większość elementów zawieszenia pochodzić ma z Golfa. Nie jest też pewne, jakie silniki znajdą się w ofercie. Można się spodziewać, że jednym z nich będzie benzynowa jednostka o pojemności 1,6 litra i o mocy 220 KM.

Volkswagen Bluesport Roadster prawdopodobnie trafi na rynek w 2014 roku.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!