Volkswagen Golf GTI Cabrio – potwierdzony debiut w Genewie

Według doniesień prasowych, na marcowych targach motoryzacyjnych w Genewie będzie można zobaczyć produkcyjną wersję nowego Golfa VI Cabrio. W najmocniejszej odmianie GTI.

nowa wersja nadwozia Golfa VI w odmianie GTI

Drugi Golf GTI bez dachu…

Koncept Golfa został pokazany w połowie 2011 roku na zlocie miłośników niemieckiej marki w austriackim Worthersee. Producenci zdecydowali się na nową wersję ,,króla kompaktów”, niejako zwieńczając VI generację. Pod koniec roku zadebiutuje kolejna odsłona szlagieru z Wolfsburga. Model ten jest dopiero drugim Golfem GTI bez dachu w historii marki.

2.0 TSI 210 KM w Golfie Cabrio

Będzie to drugi Golf GTI w odmianie cabrio w historii markiJednostka napędowa, która trafi do Golfa Cabrio, będzie zapożyczona z wersji GTI. Będzie to dwulitrowy turbodoładowany silnik TSI o mocy 210 KM i maksymalnym momencie obr. 280 Nm. Do wyboru będzie 6-stopniowa skrzynia manualna lub dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna DSG. Prędkość maksymalna wyniesie 235 km/h, przyśpieszenie od 0-100 km/h  to niewiele ponad 7 sekund. Zatem wersja Cabrio powinna dostarczyć mnóstwa emocji.

Auto wyposażone będzie w materiałowy dach. Składany będzie automatycznie w czasie 10 sekund. Korzystanie z tego udogodnienia będzie możliwe przy prędkości nie przekraczającej 30 km/h. Po złożeniu dachu bagażnik będzie mógł pomieścić 250 litrów co należy uznać za dobry rezultat.

Volkswagen Golf Cabrio – stylistyka z wersji GTI

w opcji dostępna będzie dwusprzęgłowa skrzynia DSGNowy Golf Cabrio otrzyma w wiele akcentów z wersji GTI. Znajdziemy w nim m. in. czerwoną obwódkę atrapy chłodnicy, pionowe reflektory przeciwmgielne, tylne reflektory w technologii LED, zderzaki i listwy progowe GTI, tylny dyfuzor oraz 17-calowe felgi aluminiowe – wzór Monza.

Samochód wyposażony zostanie w pełen pakiet systemów bezpieczeństwa, w którego skład wejdzie komplet poduszek powietrznych i systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Cała konstrukcja nadwozia zostanie dodatkowo wzmocniona co przełoży się na sztywność. Tym samym poprawią się własności jezdne.  Auto zostanie wyposażone w blokadę mechanizmu różnicowego EDS oraz system XDS, chroniący przed skutkami wywrócenia.

Na razie nie są znane ceny Volkswagena Golfa GTI Cabrio. Należy przypuszczać, że poznamy je w momencie startu sprzedaży auta, który ma nastąpić w drugiej połowie tego roku.

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!