Kia K9 – luksusowy koreański sedan z napędem na tył

Flagowy sedan koreańskiej marki, Kia K9, oparty będzie na platformie z napędem na tylną oś.

 

Premiera Kii K9

Zaprezentowany przez Kia model K9 ma być pierwszym luksusowym sedanem koreańskiej marki. Produkcja ma zacząć się jeszcze w pierwszej połowie 2012 roku i początkowo kierowana będzie głównie na rynek rodzimy. Daty wprowadzenia do sprzedaży w pozostałych częściach świata nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie na rynkach światowych pojawi się pod inną nazwą.

„Choć daty wprowadzenia na rynki światowe nie są jeszcze ogłoszone, ten nowiutki duży sedan z napędem na tylną oś na pewno zostanie wiodącym modelem naszej światowej oferty, prezentując to, co najlepsze w Kii.”

Wysublimowany design Kii K9

Twórcy opisują design auta jako futurystyczny, wysublimowany i charyzmatyczny. Tym projektem prezentują ewolucję zasad filozofii stylizacyjnej marki. Front wita oko oglądającego grillem w kształcie litery H, po którego obu stronach znajdują się nowoczesne światła typu LED. Uwagę zwracają eleganckie chromowane dodatki oraz wbudowane w zderzak tłumiki. Prosta, ale zarazem mocna linia przywodząca na myśl limuzyny niemieckie ma zapewnić K9 miejsce w gronie eleganckich luksusowych aut Mercedes, BMW i Audi. Patrząc na zdjęcia trudno oprzeć się wrażeniu, że „skądś już to znamy”.

Kia K9 – po raz pierwszy z napędem na tył

„K9 to nasz pierwszy pełnowymiarowy sedan o napędzie tylnym i stworzony bez kompromisów pod względem designu, dynamiki jazdy i nowych technologii. K9 wyznacza zupełnie nowy pułap standardów i wartości w segmencie dużych sedanów, po raz kolejny demonstrując światowy zasięg motto Kia: Power to Surprise” – powiedział Soon-Nam Lee, dyrektor marketingu światowego.

Wciąż oczekujemy informacji dotyczących szczegółów technicznych. Koncern zapewnia, że gdy informacje się pojawią, będą zawierały wyniki wszystkich przeprowadzonych ekspertyz.

Występujący w Korei pod rynkową nazwą K9, nowy model stanowi dopełnienie oferowanych lokalnie samochodów osobowych serii „K”, składającej się z sedanów K5 Optima i K7 Cadenza. Platforma na której się opiera znana jest już z Hyundai’a Equusa.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!