Targi Auto Moto Show 2012 w Sosnowcu – relacja

W Sosnowcu, na terenach handlowych Expo Silesia, odbyła się kolejna już edycja Auto Moto Show. Targi trwały od 18 do 20 maja. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji. Wystawie towarzyszyły piękne hostessy, dynamiczne pokazy, konkursy oraz goście specjalni ( Krzysztof Hołowczyc i Leszek Kuzaj).

Nowości na targach Auto Moto Show

Zaprezentowano kilka samochodów, które w tym roku zadebiutowały na polskim rynku, m.in. Audi A6 All­road, Kię cee’d, Peu­geota 208, Renault Kan­goo w wer­sji elek­trycz­nej. Oglądający mogli bezpośrednio skonfrontować ze sobą ,,maluchy’’ z koncernu Volks­wa­gena (Seata Mii, VW Up i Skodę Citigo) i nowego Fiata Pandę.

Odrestaurowane zabytki w Expo Silesia

Kolejnym ważnym punktem targów był ,,Retro Salon’’. Przedstawiono całą gamę Mer­ce­de­sów z róż­nych lat pro­duk­cji. Były także zabytkowe samochody amerykańskie. Specjaliści z warsztatu renowacji samochodów pokazali, w jaki sposób dają drugie życie starym pojazdom. Jest to kosztowny, czasochłonny i żmudny proces, ale dający zarazem mnóstwo satysfakcji, gdy projekt jest już ukończony.

Konkursy i pokazy Auto Moto Show

Na targach odbyły się zawody audio car. Wystartowało w nich kilku zawodników, doświadczonych w zakresie tuningu samochodowych systemów nagłaśniających. Sędziami ,,wysokich decybeli” były osoby z organizacji EASCA – są to najlepsi eksperci w Polsce zajmujący się car audio. Zawod­nicy startowali w trzech kon­ku­ren­cjach. Dwie z nich pole­gały  na mie­rze­niu ciśnie­nia aku­stycz­nego w samo­cho­dzie, a jedna to weryfikacja popraw­ności brzmie­nia sys­te­mów gra­ją­cych. Swoje pięć minut mieli również ratownicy na motocyklach, straż pożarna i policja. Na placu zewnętrznym zaprezentowano pokazy edukacyjne, przygotowano także niespodziankę dla najmłodszych, w postaci darmowych egzaminów na kartę rowerową i motorowerową.

Zdjęcia: automotoshow.com


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!