Nowe, ekologiczne modele Renault

Renault intensyfikuje działania na rzecz ochrony środowiska, o czym świadczy stan zaawansowania realizacji programu Renault eco².

Nowe hasło marki Drive the Change symbolizuje nieustanne dążenie Renault do zmniejszenia szkodliwego oddziaływania samochodów na środowisko na wszystkich etapach cyklu ich życia (produkcji, użytkowania i wycofania z eksploatacji). Przejawem tego jest dążenie Renault do zaoferowania samochodów przyjaznych dla środowiska i przystępnych dla szerokich rzesz odbiorców.

W tym celu Grupa przyjęła dwa kierunki działań:

 • Rozwój nowych technologii w silnikach spalinowych oraz skrzyniach biegów:
  – skrzynia Efficient Dual Clutch (EDC) Renault łączy komfort skrzyni automatycznej
  z niskim zużyciem paliwa i szybkością reakcji – typowymi dla skrzyni mechanicznej,
 • Dalsze obniżanie emisji CO2 w gamie Renault – Twingo (94 g), Clio (98 g), Megane (114 g), Scenic (125 g) i Laguna (122 g).

Bezprecedensowe zaangażowanie w projekt samochodów elektrycznych, które zostaną wprowadzone już w 2011 roku.
W 2015 roku Renault chce zostać europejskim liderem w zakresie redukcji emisji CO2.

GAMA SAMOCHODÓW RENAULT O ZEROWEJ EMISJI* JUŻ W 2011 roku

Samochód z napędem elektrycznym jest przełomowym rozwiązaniem, umożliwiającym zaoferowanie dostępnego dla wszystkich środka transportu indywidualnego o zerowej emisji*, co w determinujący sposób przyczyni się do postępu w zakresie ochrony środowiska. Alians Renault-Nissan dąży do objęcia czołowej pozycji na rynku masowej sprzedaży samochodów o zerowej emisji.

Sprzedaż seryjnie produkowanych i przystępnych cenowo samochodów elektrycznych Renault Z.E. rozpocznie się w 2011 roku:

 • Renault Twizy Z.E.: mały, dwumiejscowy samochód miejski. To nowe, w 100% elektryczne, praktyczne i innowacyjne rozwiązanie w zakresie transportu indywidualnego;
 • Renault Kangoo Z.E.: samochód o zerowej emisji* dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, dbających o środowisko;
 • Renault Zoe Z.E.: zero emisji*, pełen komfort psychiczny;
 • Renault Fluence Z.E., atrakcyjny i przestronny rodzinny samochód, wyposażony
  w zaawansowane technologie.

Po Salonie Frankfurckim 2009 publiczność odwiedzająca Genewę będzie miała okazję zapoznania się z trzema z czterech elektrycznych samochodów koncepcyjnych, stanowiących zapowiedź przyszłej gamy pojazdów Renault o zerowej emisji spalin.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!