Polscy inżynierowie docenieni przez Jaguara

Dzięki polskim inżynierom z Sandomierza, Pilkington Automotive awansował na 4. miejsce w rankingu dostawców technicznych dla samochodów Jaguar Land Rover (JLR). Informacja: Pilkington

Zespol Inzynierow z Sandomierza - JaguarPilkington Automotive Poland – należący do japońskiego koncernu NSG Group – awansował na 4. miejsce w rankingu dostawców Jaguara. Osiągnięcie tej wysokiej pozycji nastąpiło po udanej realizacji projektu dotyczącego ograniczenia problemów gwarancyjnych na ogrzewane szyby przednie. Za projekt odpowiedzialny był zespół polskich inżynierów Pilkington Automotive Poland  z Sandomierza.

Zapoczątkowanym w ubiegłym roku przedsięwzięciem kierowała Agata Stojek, kierownik linii Szyb Ogrzewanych, a uczestniczył w nim również zespół zakładu w Aken,  w Niemczech. Po określeniu najlepszych praktyk stosowanych na wszystkich liniach szyb ogrzewanych w Grupie, zespół pod nadzorem polskich projektantów zaproponował zmiany polegające na udoskonaleniu procesu produkcji szyb przednich ogrzewanych, wdrożeniu statystycznego sterowania procesem w nowych obszarach oraz modyfikacji elementów składowych szyb ogrzewanych dostarczanych do JLR.

Wprowadzone rozwiązanie umożliwiło montaż udoskonalonych produktów jeszcze pod koniec ubiegłego roku, czyli przed upływem wyznaczonego terminu.  „Wprowadzenie wszystkich poprawek w tak krótkim czasie było trudne, ale wszyscy członkowie zespołu dołożyli starań, aby tego dokonać” – mówi Agata Stojek z Pilkington Automotive Poland, nadzorująca projekt. Opracowany z udziałem polskich inżynierów projekt został następnie wdrożony w zakładach we Włoszech oraz w Finlandii.

NSG Group dostarcza 15 rodzajów szyb ogrzewanych do pięciu modeli Jaguar Land Rover  i obecnie zajmuje 4 miejsce w rankingu 22 dostawców technicznych.

Informacja: Pilkington


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!