Jaguar F-Type – nawiązanie do kultowego modelu E-Type

Już wkrótce do produkcji trafi nowy model z serii F – informację tą ogłosił producent na salonie motoryzacyjnym w Nowym Yorku. Jaguar opublikował również zdjęcia tego modelu w kamuflażu. Ma on być dostępny w ofercie już w 2013 roku i dołączy do pozostałych sportowych modeli marki. W 2014 roku do sprzedaży ma trafić jeszcze odmiana coupe.

Jaguar F-TypeF-Type na koncepcie C-X16

Ten dwuosobowy roadster z miękkim, rozkładanym dachem będzie bazował na modelu koncepcyjnym C-X16 (miał on premierę w 2011 roku), a produkcja rozpocznie się po zakończeniu wymagających testów przedprodukcyjnych, w zakładach Bromwich w Anglii.

Rynek roadsterów i im podobnych jest już nasycony – co wcale nie oznacza, że ten model nie ma racji bytu. Konkurencja F- Type’a jest bardzo mocna. Główni rywale to Audi TT, Mazda MX-5, BMW Z4, Porsche Boxster. Dlatego aby osiągnąć sukces i kontynuować legendę protoplasty (E – Type produkowany był w latach 1961-1975 i jest ikoną motoryzacji), Jaguar musi być naprawdę dopracowany i wyjątkowy. F – Type będzie pozycjonowane poniżej modelu XK, który także jest oferowany w wersjach coupe i cabrio. Samochód ten ma być niestety produkowany w niedużych ilościach. Będzie to ekskluzywna maszyna dostępna tylko dla nielicznych szczęściarzy.

Pierwszy prawdziwy samochód sportowy Jaguara od ponad 50 lat

Wielu niewtajemniczonym w temat, Jaguary kojarzą się z luksusowymi krążownikami szos o zacięciu sportowym, z pięknym brzmieniem, cudownym wnętrzem, ale nie z prawdziwymi sportowcami. Po części mają oni rację. Jaguar wprowadza dwa modele roadstera i opartego na nim coupe, aby pokazać, że nadal potrafi konstruować samochody sportowe z pasją. F – Type ma być tym dla Jaguara, czym dla Porsche jest 911-tka. Jaguar zaprezentuje zupełnie nowe silniki, które mają dostarczyć niezapomnianych wrażeń z jazdy. Samochód ma przyspieszać do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Będzie to nowoczesne auto sportowe bez żadnych kompromisów. Tylny napęd F – Type’a będzie w całości wykonany z aluminium, dzięki czemu ubędzie zbędnych kilogramów, a samochód stanie się „ poręczny ”. Nie ma na szczęście planów wprowadzenia wersji hybrydowej. Wygląda na to, że Jaguar chce umocnić swoją pozycję na rynku, budując samochód oparty na sprawdzonym przepisie.


źródło: Auto Express

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!