Fałszywy Papamobile zatrzymany!

Policja zatrzymała w piątek samochód będący imitacją papieskiego papamobile gdy przejeżdżał przed Pałacem Buckingham, oficjalnej rezydencji Elżbiety II obecnie przebywającej na wakacjach w Szkocji.

W pojeździe z napisem na drzwiczkach, reklamującym firmę bukmacherską Paddy Power, znajdował się nawet siedzący z tyłu człowiek ucharakteryzowany na Benedykta XVI.

Ze względu na wizytę papieża w Szkocji i Anglii, która ma status wizyty państwowej, policja nie uznała tego żartu za zabawny i zabroniła posługiwania się „lewym” papamobilem w czasie pobytu papieża, mimo tego, że samochód był dopuszczony do jazdy i oprócz tego, że był kopią oryginału, w niczym innym nie zawinił.

Z okazji wizyty Benedykta XVI z Włoch sprowadzono dwa autentyczne papamobile marki Mercedes klasy-M z napędem na cztery koła, wyposażone w opancerzoną karoserię i cztery kuloodporne szyby.

Oprócz Scotland Yardu, papieża chronią jego osobiści watykańscy ochroniarze, których można poznać po elegancko skrojonych włoskich garniturach czarnego koloru, białych koszulach i czarnych krawatach. W Wielkiej Brytanii nie są uzbrojeni w broń palną, ale mają krótkofalówki.

Sam koszt zapewnienia osobistej ochrony Benedyktowi XVI w czasie wizyty ocenia się na 3-3,3 mln funtów. Policja przygotowywała się do wizyty od wielu miesięcy.

Źródło: PAP


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!