Opel Ampera zadebiutuje w Rajdzie Monte Carlo

W tym roku na starcie Rajdu Monte Carlo zamelduje się zwycięzca plebiscytu „Car of the Year”. Sześć białych Opli Ampera zadebiutuje w wyjątkowej edycji legendarnego rajdu, w której mogą wziąć udział jedynie samochody napędzane paliwami alternatywnymi.

Opel Ampera wystartuje w Rajdzie Monte Carlo

Ampera wystartuje w Rallye Monte-Carlo Energie Alternative

Rallye Monte-Carlo Energie Alternative to wydarzenie towarzyszące klasycznemu rajdowi, rozgrywane w okolicach Monako. Jest organizowane od 2007 roku. Pierwszy etap tego rajdu ma formę zlotu gwiaździstego z trzech miast w Europie – Lugano we Włoszech oraz Annecy le Vieux i Clermont-Ferrand we Francji. Po „zwiedzaniu miast” i prezentacji proekologicznych pojazdów, rozpocznie się wyścig, którego meta znajduje się w Monte Carlo. Do startu dopuszczone są wyłącznie pojazdy mogące uczestniczyć w codziennym ruchu na drogach publicznych, nie poddane przeróbkom dostosowującym je do rywalizacji sportowej. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i promocję ekologicznej motoryzacji. Wynik sportowy schodzi na dalszy plan. Jedynym ograniczeniem i wymogiem stawianym pojazdom jest emisja dwutlenku węgla, która nie może przekraczać 115 gram na kilometr jazdy. Organizatorzy wyścigu – Automobilklub Monaco – liczą, że w tym roku na starcie pojawi się ponad 150 pojazdów.

Opel Ampera w drodze po kolejne trofeum

Rallye Monte-Carlo Energie Alternative 2012
Wydaje się, że Opel nie zamierza spocząć na laurach i po zdobyciu przez Amperę tytułu „Car of the Year” chce odnosić kolejne zwycięstwa. Już za kilka dni jedna z sześciu białych Amper stanie na starcie wyścigu odbywającego się w ramach prestiżowego Rajdu Monte Carlo.

„Publiczność, która będzie obserwować zmagania pojazdów, napędzanych alternatywnymi źródłami paliwa, będzie mogła na własne oczy zobaczyć jak Ampera radzi sobie w wymagających i trudnych rajdowych warunkach” – powiedział Enno Fuchs, dyrektor działu E-mobilności w Oplu.

W ostatnich dwóch edycjach rajdu triumfowała elektryczna Tesla Roadster, która w tym roku również zamierza walczyć o zwycięstwo. Czy pokona Amperę, a raczej czy Ampera będzie w stanie przeciwstawić się Tesli? Przekonamy się już za kilka dni.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!