Hybrydowy Opel Ampera – ostateczna wersja

Szpiegowskie zdjęcia pokazują, jak będzie ostatecznie wyglądać hybrydowy Opel Ampera. Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć z bliska jest to, że Opel będzie miał bardziej niepowtarzalny charakter. W odróżnieniu od swego rodzeństwa i Holden Chevrolet Volt, Opel Ampera będzie miał styl, który o wiele bardziej wpasuje się w rynek europejski.

Futurystyczny design, reflektory w stylu wraparound, futurystyczna aerodynamika oraz środkowa konsola,która została wykończona w kolorze Dark Agent Metalic, nadają autu sportowego wyglądu. Kolor dobrze kontrastuje z wnętrzem kabiny, gdzie można zauważyć czerwone akcenty.

Innymi futurystycznymi akcentami jest dotykowy system audio-informujący oraz elektryczne elementy designu na drzwiach.

Hybrydowy Opel Ampera ma moc 150 KM

Nowy Opel jest napędzany przez silnik elektryczny, który pochodzi od General Motors. Silnik ten skojarzony jest z 16-kWh akumulatorem litowo-jonowego Voltec. Do prędkości 60km/h można podróżować tylko przy użyciu energii elektrycznej. Po przekroczeniu tej prędkości akumulator jest ładowany przez silnik spalinowy. Kombinacja ta oznacza, że  Ampera ma zasięg do 500 kilometrów. Po pokonaniu tego zasięgu samochód musi być zatankowany. Opla będzie można też podłączyć do gniazdka elektrycznego o mocy 230V w celu naładowania akumulatorów, jednak na samym zasilaniu elektrycznym samochód będzie miał dużo mniejszy zasięg.

Z takim napędem elektrycznym Ampera osiąga moc 150 KM, a do „setki” przyspiesza w około dziewięć sekund i rozwija prędkość do 160km/h.

Biorąc pod uwagę zasięg samochodu, liczbę pokonywanych kilometrów przez kierowców w ciągu dnia oraz koszty operacyjne, które będą pięciokrotnie niższe od standardowego samochodu benzynowego, nowy model Opla powinien przyciągnąć dużo uwagi, gdy trafi do produkcji w 2011 roku.

Zdjęcia: Auto Express


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!