Nowy Smart ForTwo – facelifting

Sztandarowy produkt firmy Smart – ForTwo doczekał się faceliftingu. Zmiany, które zaszły nie są rewolucyjne, ale dodają dwuosobowemu pojazdowi bardziej nowoczesnego wyglądu.

Smart ForTwo – drugi oddech

Smart i współpraca z Renault

Smart ForTwoW ostatnim czasie w mediach pojawiało się coraz więcej spekulacji na temat niepewnej przyszłości modelu ForTwo. Smart, będący pod skrzydłami Mercedesa nawiązał dwa lata temu rozmowy z Renault, które mogą zaowocować wkrótce produkcją następcy modelu ForFour, który sprzedawał się bardzo słabo i w końcu został wycofany z produkcji. Ów następca będzie jednak prawdopodobnie autem czteroosobowym, podobnym do Renault Twingo. Nic nie wskazuje zatem na to, żeby z jego powodu Smart wycofał się z produkcji, święcącego tryumfy sprzedażowe na świecie, ForTwo.

Zmiany wizualne Smarta ForTwo

Nowe zderzaki Smarta

Smart ForTwoSmart ForTwo nie zmienił się znacząco. Delikatnie zmodyfikowano grill, dodając większe logo, zainstalowano też światła do jazdy dziennej w technologii LED. Smart otrzymał nowe zderzaki z przodu i z tyłu. Dostępne będą też nowe felgi aluminiowe. Wewnątrz nie zmieni się prawie nic. Do oferty zostanie dodany nowy pakiet wyposażeniowy, zawierający m.in. skórzano-materiałowe fotele oraz skórzane pokrycie deski rozdzielczej. Dominujące kolory to czerń i szarość. Smarta będzie można teraz personalizować pod względem kolorystyki nadwozia i dodatków.

Smart ForTwo po liftingu – te same jednostki napędowe

Nowy ForTwo od 39 700 zł

Smart ForTwoSilniki, które dotąd pracowały pod maskami Smartów, pozostaną na swoim miejscu. Najsłabszą jednostką benzynową jest 1.0 61 KM. Mocniejsze wersje tego samego silnika generują 7184 KM. 102 KM to moc najbardziej prestiżowej odmiany ForTwo, czyli Brabusa (oficjalnej firmy tuningowej Mercedesa). Jedyny diesel w ofercie oferuje 54 KM, generowane z pojemności 0.8 l (CDI). W Europie dostępna jest także wersja elektryczna małego Smarta – ForTwo ED, która generuje moc 35 kW (ok. 48 KM).

Smart ForTwo – ceny

Smart ForTwoOdświeżony Smart zostanie po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Do sprzedaży trafi już w kilka tygodni po debiucie. Ceny zaczynają się od 39 700 zł za wersję podstawową z najsłabszym silnikiem benzynowym. Za diesla trzeba zapłacić co najmniej 46 300 zł. Prestiżowy Brabus ma kosztować niecałe 70 tys. zł.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!