Nowy Brabus Bullit Coupe w Genewie – 800 KM!

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie Brabus pokazał swoje najnowsze dziecko, czyli model – Bullit Coupe 800. Na stoisku tego niemieckiego tunera nie tylko samochody grały główną rolę, firma pokazała nowy wzór felgi Monoblock R.

Brabus Bullit Coupe 800Bullit Coupe 800

Bazą dla tego  sportowego auta jest dwudrzwiowy Mercedes Klasy C 63 AMG. W miejsce widlastej ósemki o pojemności 6.3 l Brabus zastosował jednostkę V12 Biturbo o mocy 800 KM i  1420 Nm. Silnik ten rozpędza samochód w 3,7 s do 100 km/h, 23,8 s od 0-300 km/h i osiąga prędkość maksymalną w granicach 370 km/h!

0-300 km/h w 23,8 s

Wszystkie modyfikacje nadwozia testowane były w tunelu aerodynamicznym. Widoczne zmiany to spojler przedni z wlotami powietrza, wloty powietrza w błotnikach przednich, tylny spojler (skrzydło)  i tylny dyfuzor.

Auto wyposażono w felgi Brabusa – Monoblock R w rozmiarze 20” oraz sportowe regulowane zawieszenie powstałe przy współpracy z firmą Bilstein.

Całości dopełnia sportowy system hamulcowy (m.in. 12-tłoczkowe zaciski hamulcowe z przodu) oraz wystrój wnętrza z kombinacją skóry, Alcantary i carbonu.

Monoblock R felgi BrabusBrabus Monoblock R

Na targach w Genewie Brabus po raz pierwszy zaprezentował najnowszy wzór felgi Monoblock R. Nową felgę wyróżnia nietypowy design oraz ciekawy efekt kolorystyczny.

Projektanci zastosowali dwa zestawy podwójnych ramion, umieszczonych w dwóch płaszczyznach. Wewnętrzne elementy są lakierowane w kolorze Liquid Titanium, natomiast zewnętrzne – przydymionym lakierem bezbarwnym z diamentowym połyskiem.

Felgi Monoblock R dostępne są w sześciu rozmiarach, od 8,5 x 18” do 10,5 x 22”. Ceny detaliczne felgi zaczynają się od 650 euro netto za sztukę (rozmiar 18”).

Brabus Bullit Coupe 800 Best Brand 2012!

Po raz siódmy z kolei Brabus został wyróżniony, jako najlepsza marka w kategorii: „Tuner” w plebiscycie zorganizowanym przez czytelników niemieckiego tygodnika motoryzacyjnego ,,auto, motor und sport”.

Brabus jest największą na świecie firmą tuningową. Oprócz głównej siedziby w Bottrop w Niemczech, posiada również oddziały w Dubaju oraz w Irvine, w Kalifornii (USA). Sieć dystrybucyjna obejmuje ponad 100 krajów na całym świecie.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!