Ford Focus najbezpieczniejszym autem w klasie według Euro NCAP

Kompakt Forda jednoznacznie został oceniony najwyżej spośród wszystkich aut w klasie, które zostały zbadane przez inżynierów organizacji, dbającej o bezpieczeństwo podróżujących autami europejskimi.

Wyróżnienie dla Forda Focusa

Ford FocusSamochód wyróżnił się na tle konkurentów nie tylko rewelacyjnymi wynikami w ochronie pasażerów i pieszych podczas wypadku. Focus zebrał wiele pozytywnych opinii także za bezpieczeństwo bierne, a więc zaawansowaną konstrukcję pojazdu, szereg systemów korygujących błędy kierowcy oraz dostosowujących charakterystykę pracy auta do panujących warunków na drodze.

Kompaktowy produkt Forda wyróżnił się przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa dorosłych pasażerów przy zderzeniu czołowym (ocenione na 92%). W zasadzie każda część ciała chroniona jest nienagannie, bez względu na to, czy auto ulegnie kolizji z przodu, od strony bocznej, czy też spotka się ze zjawiskiem najechania na tył. Focus zdobył także maksymalną liczbę punktów dostępną za ochronę 3-letniego dziecka w zderzeniu czołowym oraz bocznym (82%). Średnią popsuł jedynie fakt, iż testowane auta nie posiadały wyłącznika poduszki pasażera, umożliwiającej podróżowanie dziecka w foteliku, ustawionym tyłem do kierunku jazdy. W fabrycznym samochodzie rozwiązanie to należy jednak do wyposażenia seryjnego. Także bezpieczeństwo pieszego uderzonego w nogi ocenione zostało na przyzwoitym poziomie (72%), z naciskiem na ochronę głowy (zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej).

Euro NCAP Advanced dla Focusa

Wyniki te przełożyły się na zdobycie aż czterech nagród z grupy Euro NCAP Advanced oraz jednej z pięciu dostępnych dla każdej klasy w oparciu o maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Ford Focus został wyróżniony za systemy Drive Alert (wykrywalność zmęczenia kierowcy), Forward Alert (ostrzeganie kierowcy o niebezpieczeństwie), Active City Stop (zapobieganie oraz łagodzenie skutków kolizji przy niższych prędkościach) oraz Lane Keeping Aid (ostrzegający o nieumyślnej zmianie pasa ruchu).

Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe, nie ukrywa dumy i mówi o polityce działań firmy. Podkreśla, iż bezpieczeństwo to priorytet Forda, zarówno w formie czynnej, jak i biernej.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!