Nowy Mitsubishi Outlander – pierwsze zdjęcie

Wiemy już z całą pewnością, że tajemniczy samochód, który Mitsubishi pokaże na najbliższych targach w Genewie, to nowy Outlander. Japoński koncern opublikował pierwsze oficjalne zdjęcie SUVa.

Mitsubishi Outlander – nowe wcielenie

Nowy Mitsubishi Outlander Najnowszy SUV zadebiutuje w marcu

Najnowsze wcielenie popularnego SUVa Mitsubishi znacząco nie różni się rozmiarami od poprzednika. Producent reklamuje go jako crossovera klasy premium, którego ,,potężny kształt harmonizuje z prostymi powierzchniami wolnymi od zbędnych upiększeń”. Rzeczywiście nowy Outlander nie wyróżnia się z tłumu podobnych samochodów. Jedyną zmianą na plus jest nowy pas przedni, który od kilku tygodni krążył po sieci, jako pierwszy ujawniony przez producenta fragment nowego auta.

Outlander prosty w obsłudze

Wewnątrz możemy spodziewać materiałów wysokiej jakości, srebrnych i lśniąco czarnych wstawek oraz tapicerowanych powierzchni. Deska rozdzielcza ma być zaprojektowana tak, by maksymalnie ułatwić obsługę pojazdu. Outlander będzie też wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz.

Nowy Outlander – silniki

Oferta silnikowa nie zmieni się znacząco. W Europie dostępne będą wersje z napędem na obie osie (4WD), ale i na jedną oś, co jest nowością. Jednostka benzynowa to 2.0 MIVEC, prawdopodobnie nadal o mocy 147 KM. Diesel 2.2 DID generuje 177 KM, gdy jest sprzężony ze skrzynią manualną. W ofercie będzie także sześciostopniowy automat. Na niektórych rynkach Mitsubishi zaproponuje klientom system Auto Stop&Go.

Mitsubishi Outlander i środowisko

Outlander najpierw w Rosji

Mitsubishi Outlander,,Eco friendly driving system” to nowy gadżet, który będzie podpowiadał kierowcy, kiedy jeździ on w sposób ekologiczny i oszczędny. Pozwoli on użytkownikom nauczyć się eko-driving’u. Producent na 2013 r. zapowiedział wprowadzenie do nowego Outlandera układu hybrydowego. Obecna konstrukcja auta umożliwia taką transformację. Obietnica uzyskania zasięgu podobnego do koncepcyjnego modelu Concept PX-MiEV a więc ok. 800 km brzmi dobrze, ale będzie bardzo trudna do realizacji.
Co ciekawe, odświeżony Outlander nie zadebiutuje w Japonii, czy Europie zachodniej. Najwcześniej pojawi się w salonach sprzedaży w Rosji i to już w maju! Reszcie świata przyjdzie czekać na ten model do września. Mitsubishi pokaże nową wersję SUVa w marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Outlander – nowości i udogodnienia:

  • zmniejszona emisja CO2 (poniżej 130 g/km)
  • bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa (Forward Collision Mitigation, system Lane Departure Warning, Active Cruise Control)
  • elektrycznie otwierana tylna klapa
  • ksenonowe reflektory Super-HiD “Wide Vision”
Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!