Wszystkie Mitsubishi ASX z homologacją ciężarową

Wszystkie modele ASX dostępne w Polsce posiadają 4 osobową homologację ciężarową. Dopłata za homologację wynosi 2 500 PLN brutto.

W Polsce dostępnych jest 21 wersji Mitsubishi ASX z 3 silnikami: silnikiem diesla o pojemności 1.8 litra i mocy 116 lub 150 KM i benzynową jednostką 1.6 litra o mocy 117KM z napędem na jedną (1.8 DID MIVEC i 1.6 MIVEC) lub dwie osie (1.8 DID MIVEC).

Podstawą konstrukcji Mitsubishi ASX jest płyta podłogowa Project Global – ta sama, którą wykorzystano w modelach Lancer Evolution, Outlander, Lancer Sedan i Sportback oraz Delica D:5.

Mitsubishi – podobnie, jak w przypadku elektrycznego modelu i-MIEV – wprowadziła na rynek pierwszy na świecie diesel z systemem zmiennych faz rozrządu w pojeździe osobowym.

Mitsubishi ASX jest seryjnie wyposażony w klimatyzację. Na liście wyposażenia znajdują się też: panoramiczny, szklany dach, system audio klasy premium 710W Rockford Fosgate, tylna kamera parkowania, wbudowany układ nawigacji z dyskiem twardym i 7-calowym wyświetlaczem LCD, system łączności obsługą w technologii Bluetooth oraz portami USB czy system ETACS.

Dodatkowo ASx posiada system aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC), układ ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA) oraz 7 poduszek bezpieczeństwa wraz z poduszką kolanową kierowcy.

W Mitsubishi ASX wykorzystano wersję elektronicznego układu napędu na 4 koła AWC, znanego z modelu Outlander.

Aktualny cennik znajdziecie tutaj.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!