Aveo RS – nowy agresywny Chevrolet

Nowy samochód marki Chevrolet – Aveo RS – ma wyrazisty styl i świetne osiągi. Przyjemny i funkcjonalny, gwarantuje jazdę pełną emocji dzięki silnikowi z turbodoładowaniem oraz sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Aveo RS to dający dużo radości, funkcjonalny hatchback o stylistyce inspirowanej motocyklami – atrakcyjny wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Jeśli dodamy do tego 138 koni mechanicznych z turbodoładowaniem, to nic dziwnego, że Aveo RS przyciągał tyle spojrzeń podczas swojego europejskiego debiutu na Geneva Motor Show 2010.

Dłuższy, szerszy i bardziej przestronny niż model produkcyjny, Aveo RS może się pochwalić wyeksponowanymi światłami przednimi, inspirowaną motocyklami deską rozdzielczą oraz dużymi zegarami z chromowanymi obwódkami. Pięcioramienne, 19 calowe koła odsłaniają zaciski hamulców w kolorze nadwozia, a wewnątrz znajduje się zintegrowana kolumna środkowa z drążkiem zmiany biegów, kontrolą klimatyzacji oraz systemem audio. Aveo RS jest pełen designu charakterystycznego dla Chevroleta np. światła tylne, zderzaki, podwójny grill.

Mały… ale silny, funkcjonalny i stylowy. Aveo RS jest najnowszym autem z mocnego zestawu aut kompakt i mini w ofercie Chevroleta, w którym znaleźć można też Cruze’a i Sparka.

Kiedy w 2003 roku pojawił się Chevrolet Aveo nic nie wskazywało, że przyciągnie on tyle uwagi. Odświeżony pięciodrzwiowy hatchback wyglądał już znacznie atrakcyjniej. Nowy Aveo RS o dopasowanych proporcjach i szerszej postawie sprawia, że auto jest bardziej agresywne niż obecny model.

Na pierwszy rzut oka samochód wydaje się trzydrzwiowym hatchbackiem, a to za sprawą tylnych klamek, które umieszczone są w pobliżu słupka „C”.

Produkcja nowego Aveo RS ma ruszyć od 2011 roku w zakładach montażowych Orion Assembly w stanie Michigan.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!