Chevrolet Aveo dla młodych kierowców

Nowy Chevrolet Aveo wniesie stylistykę typu hot hatch do segmentu małych samochodów i zostanie wprowadzony na rynek latem 2011 r.

Podczas nadchodzącego salonu samochodowego w Paryżu nie zabraknie światowych premier Chevroleta. Obok wielofunkcyjnego Orlando i pokazowego hatchbacka Cruze, zobaczymy również 5-drzwiowego Chevroleta Aveo, który podobnie jak Orlando, ma swoją premierę w wersji produkcyjnej.

Samochód pokazowy Aveo RS na początku 2010 roku został zaprezentowany na salonach w Detroit i Genewie. Gotowy, ostateczny model produkcyjny wygląda w każdym calu tak dobrze, jak wcześniejszy koncept samochodu.

Wprowadzone do niezwykle konkurencyjnego światowego segmentu małych samochodów, charakterystyczne elementy designu nowego Chevroleta Aveo, to między innymi agresywny przód z wyeksponowanymi bliźniaczymi światłami przednimi i podwójnym przednim grillem. Dodatkowo charakteru dodają mu zwężające się ku tyłowi boczne linie okien, które podkreślają dynamiczną sylwetkę auta, zaś w słupku C nadwozia zintegrowano ukryte klamki tylnych drzwi.

Ostateczne specyfikacje nowego Aveo będą szczegółowo dopasowane do każdego z rynków w Europie.

Nowy Aveo jest dłuższy i szerszy od obecnego modelu, co nadaje mu przestronne wnętrze i większych możliwości załadunkowych. Stylistyka wnętrza zaskakuje być może nawet bardziej niż wygląd zewnętrzny, zwłaszcza inspirowana motocyklami tablica wskaźników z obrotomierzem połączonym z cyfrowym prędkościomierzem.

W nowym Aveo elektroniczne wspomaganie kierownicy (EPS) i system stabilizacji toru jazdy(ESC) znajdą się w standardowym wyposażeniu.

W nowym Chevrolecie będzie dostępny pełen zakres silników benzynowych czterocylindrowych i jednostek diesla, zawierających technologie, takie jak system sterowania fazami rozrządu (VVT), system dwóch zsynchronizowanych zmiennych faz rozrządu (DCVCP) i system wtrysku paliwa common rail dla jednostek diesla.

Zakres silników obejmuje dwie wersje 1.2-litrowe (o mocy 70 KM i 86 KM), jednostkę 1.4-litrową (100 KM) oraz 1,6-litrową (115 KM). Po raz pierwszy Aveo będzie oferowane z silnikiem 1.3-litrowym diesla w dwóch wersjach (75 KM i 95 KM) z systemem Start/Stop.

Pierwsza 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów zastosowana przez Chevroleta w małym samochodzie znajdzie się na większości rynków w opcjonalnym wyposażeniu Aveo 1.4 i 1.6 – w zależności od wersji silnika dostępne będą również ręczne 5- lub 6-biegowe skrzynie biegów.

Tak jak wcześniej wprowadzony Spark, nowy Aveo dzięki swojemu sportowemu wyglądowi w stylu hot-hatch, ma szansę wpasować się w gusta młodszym klientom. Przyszłego lata obok modelu typu hatchback pojawi się również czterodrzwiowa wersja sedan.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!