Mercedes CLS nowej generacji – tylko na tyle go stać?

Najnowszy model Mercedesa CLS zostanie pokazany już podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu, a do sprzedaży trafi najprawdopodobniej pod koniec roku.

Kiedy zobaczymy nowego CLS’a w Polsce? Nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Mercedes CLS to model, który jest prekursorem sedanów o wyglądzie coupe, które stały się bardzo modne. Nowy model CLS pokazuje, jak będą wyglądać kolejne modele Mercedesa, których w najbliższych latach zobaczymy całkiem sporo, bo firma ze Stuttgartu zapowiedziała wielką ofensywę nowych lub odnowionych modeli.

Nowy CLS wykorzystuje oczywiście już istniejące komponenty, w tym i podwozie: to platforma klasy E tyle, że tutaj z poszerzonym rozstawem kół, dzięki któremu auto ma wyglądać bardziej dynamicznie niż stateczna E-klasa.

Tylne drzwi są nieco większe i dzięki temu łatwiej jest siadać z tyłu, ale trzeba pamiętać, że CLS to nadal limuzyna dla czterech osób, bez możliwości wciśnięcia tam jeszcze jednej osoby.
A co ze zmianami we wnętrzu? Kokpit niczym nie zaskakuje. Jedyne co się zmieniło, to ilość chromowanych elementów oraz z mającym dodawać elegancji (i nawiązywać do S-klasy) analogowym zegarkiem na środku konsoli.
Jeśli chodzi o silniki, to niestety nic oficjalnie nie zostało potwierdzone, ale plotki głoszą, że pod maską znajdziemy nowy silnik V6 o pojemności 3,5-litra i mocy 306 KM. Ma również nie zabraknąć zapowiadanego 4,7-litrowego V8 twin turbo o mocy 435 KM oraz 5,5-litrowego motoru V8 o mocy 544 KM zamontowanego w modelu CLS 63 AMG.

A co z super-technologiami? Nowymi udoskonaleniami? Przydatnymi gadżetami? Co do nowości, to wiadomo, że opcją w CLS-ie mają być diodowe reflektory, które składają się z 71 LED-ów. Diody mają pełnić wszystkie funkcje – od kierunkowskazów, świateł mijania oraz drogowych, do tych do jazdy dziennej. I to chyba wszystko, co nowy CLS ma do zaoferowania. Mało? Dużo? Oceńcie sami.

Główni rywale nowego CLS’a? Audi A7, Porsche Panamera, a w przyszłości –  BMW Gran Coupe.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!