Mercedes-Benz ML 63 AMG – niezwykły SUV

Mercedes prezentuje najmocniejszą i najszybszą wersję swojego SUVa. ML 63 AMG zadebiutuje w kwietniu 2012 r. Jego cena powala na kolana…

Sportowy ML 63 AMG

Mercedes ML 63 AMG jest bogato wyposażony już w standardzie

Mercedes ML 63 AMGWizualnie wersja AMG różni się od bazowej tylko nieznacznie. Wrażenie mogą robić 20” lub opcjonalnie 21” felgi, wykonane z lekkich materiałów. Najwięcej zmian zauważyć można wewnątrz. Zamontowano tu sportowe, elektrycznie regulowane fotele, czteroramienną kierownicę AMG Performance z aluminiowymi manetkami do zmiany biegów i liczne drewniane wstawki. ML 63 AMG jest bardzo bogato wyposażony już w wersji bazowej. Znajdziemy tu zaawansowany system audio, elektrycznie sterowane okno dachowe, podgrzewane przednie fotele, elektrycznie sterowaną tylną klapę, system rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń, czy tuner TV. Prawdziwym atutem tego auta jest jednak nie wygląd czy wyposażenie a napęd.

5.5 V8 i 525 KM w Mercedesie ML 63 AMG

Po zakupie pakietu AMG Performance Mercedes moc wzrasta do 557 KM

Mercedes ML 63 AMGNajwiększym atutem Mercedesa ML 63 AMG jest podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 5.5 litra, mocy 525 KM i maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm. Jeśli dla kogoś ta ilość to za mało, można dokupić jeszcze pakiet AMG Performance. Zapewnia on większe ciśnienie doładowania i przyrost mocy do 557 KM i maksymalnego momentu obrotowego do 760 Nm. Aby uzyskać tak znakomite parametry, specjaliści z Mercedesa wdrożyli kilka innowacyjnych technologii. Zastosowano m.in. wodno-powietrzny system chłodzenia powietrza doładowującego, bezpośredni wtrysk paliwa z piezoelektrycznymi wtryskiwaczami i układ ECO start/stop. Samochód posiada napęd na cztery koła, na które moc przenosi 7-stopniowa przekładnia AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC. Do wyboru są trzy tryby jazdy i funkcja ,,międzygazu”, aktywowana podczas redukcji biegów.

Mercedes ML 63 AMG – osiągi i możliwości

Masywny SUV osiąga 100 km/h w 4,7 s

Mercedes ML 63 AMGPrędkość maksymalna usportowionego SUVa Mercedesa wynosi 250 km/h. Została ograniczona elektronicznie. Auto przyspiesza do 100 km/h w rewelacyjnym czasie 4,8 s, a z pakietem AMG Performance nawet w 4,7 s. Napęd na cztery koła 4MATIC rozdziela moment obrotowy między osie w stosunku 40:60. Zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC dostosowuje się do pokonywanej drogi. Kierowca może wybrać jeden z trzech dostępnych trybów jego pracy. Przyspieszanie ML 63 AMG ma być bezpieczne. Samochód wyposażono w system stabilizacji przechyłów. Przy wyższych prędkościach auto zbliża się do nawierzchni, redukując do minimum ryzyko bujania się nadwozia, np. przy pokonywaniu zakrętów.

Koszty jazdy luksusowym SUVem

Mercedes ML 63 AMG za 503 500 zł

Mercedes ML 63 AMGWersje AMG nigdy nie należały do najtańszych. Nie tylko w zakupie, ale i w utrzymaniu. Prezentowany Mercedes ML 63 AMG, według zapewnień producenta powinien spalać średnio 11,8 l benzyny na 100 km. Taka wartość może być trudna do uzyskania przy pełnym wykorzystywaniu potencjału auta. Koszt paliwa nie jest jednak problemem dla potencjalnych nabywców Mercedesa AMG. Sportowy SUV zadebiutuje w kwietniu 2012 r. Będzie dostępny także w Polsce. Ceny zaczynają się od 503 500 zł.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!