Mały Scion iQ w dużej Ameryce

Scion iQ, który miał swoją premierę na początku roku trafi do sprzedaży w Ameryce Północnej jesienią.

Pod maską znajdzie się 1,3-litrowy 4-cylindrowy silnik o mocy 98 KM w połączeniu z bezstopniową skrzynią CVT. Producent zapewnia, że auto zaskoczy kierowcę niewiarygodnie niskim zużyciem paliwa, bo tylko 4,8 l / 100km.

Przy długości wynoszącej niecałe 3 metry, wysokości 1,5 metra i szerokości 1,68 metra iQ jest najmniejszym modelem w ofercie japońskiej marki na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Wewnątrz iQ znajdzie się system audio z sześcioma głośnikami, którymi będzie można sterować za pomocą kierownicy multimedialnej. Dodatkowo wejście USB oraz AUX.

Z zewnątrz auto ma nowy, świeży wygląd, ale przypomina trochę Toyotę iQ. Poza przyciemnionymi kloszami przednich i tylnych lamp oraz przeprojektowanym grillem i zderzakiem, nie różni się zbytnio od swojego europejskiego odpowiednika.

W wersji trzydrzwiowej zmieszczą się cztery osoby, ale chyba tylko w „wyjątkowych” okolicznościach.

Zastanawiające jest, czy mały iQ trafi w upodobania Amerykanów, którzy lubią „duuuże” samochody z potężnymi silnikami. Być może, że tak. Przecież spodobał im się „zielony” Volt, więc może Scion też znajdzie dla siebie miejsce za oceanem.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!