Upadek Maybacha?

Coraz głośniej o problemach wskrzeszonej w 2002 roku marki Maybach. Sytuacja producenta luksusowych samochodów nie wygląda najlepiej.

W prasie pojawiły się informacje dotyczące przyszłości Maybacha – jedną z nich była sensacyjna wiadomość, że marka w ogóle kończy produkcję. Druga głosiła, że będzie to kolejna marka MADE IN CHINA. Co sprawiło, że takie informacje pojawiły się w mediach? Może fakt, że firma wytwarza niedużo, bo od 200 do 300 samochodów rocznie (w porównaniu Rolls-Royce w pierwszych pięciu miesiącach tego roku sprzedał 678 egzemplarzy swoich samochodów).

Jednak niemiecki producent broni się wytrwale, a zarząd zapewnia, że ma duże plany dotyczące przyszłości marki. Prawdopodobnie dotyczą one nowych rynków – Ameryka Północna, Bliski Wschód, Rosja oraz Chiny. Plany planami, ale Maybach będzie musiał najpierw pokonać swojego konkurenta Rolls-Royce’a.

Podobno już w 2012 roku ma powstać nowy typ samochodów opartych o nową generację klasy S Mercedesa. A zatem może już za dwa lata zobaczymy m.in. luksusowe, czterodrzwiowe coupe ze znaczkiem Maybacha. Drugą z plotek jest zainteresowanie marki napędem hybrydowym – to oczywiste, że ten producent również musi o tym pomyśleć.

Czy DUŻE plany okażą się tylko DUŻĄ chęcią ratowania honoru marki? A może jednak DUŻE plany w ciągu najbliższych lat zamienią się w DUŻĄ ilość premier? Jedno jest pewne – emocji na pewno nie zabraknie.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!