Jazda testowa Hyundaiem Tucson Hybrid wyjaśniła nam, dlaczego ten samochód tak dobrze się sprzedaje

Futurystyczny design, atrakcyjna cena, a może bogate wyposażenie? Wiele elementów składa się na to, że Hyundai Tucson w wersji Hybrid jest hitem sprzedaży w Europie, również w Polsce. To naprawdę udany samochód, o czym mieliśmy okazję się przekonać. Jazda testowa Hyundaiem Tucson Hybrid była przyjemnym doświadczeniem, a szczegółami dzielimy się w tej krótkiej recenzji.

Jazda testowa Hyundaiem Tucson Hybrid

Wydajny układ hybrydowy

Najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem tego samochodu jest właśnie napęd. Hyundai Tucson Hybrid korzysta z technologii hybrydowej, na którą składają się silnik benzynowy 1.6 T-GDi (pierwsza jednostka wyposażona w układ zmiennych czasów otwarcia zaworów), akumulator litowo-polimerowy oraz silnik elektryczny o mocy 60 KM. Łączna moc układu wynosi aż 230 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy to 350 Nm. Nietrudno się domyślić, że zapewnia to więcej niż dobre osiągi. Samochód jest bardzo dynamiczny, a przy tym oszczędny i niskoemisyjny.

W tym modelu producent zastosował również innowacyjny układ napędu na cztery koła HTRAC, który zapewnia bardzo pewne prowadzenie na śliskiej nawierzchni oraz poczucie pełnej kontroli nad pojazdem podczas jazdy z dużą prędkością w zakrętach.

Przydatne elementy wyposażenia

Hyundai Tucson Hybrid, w zależności od wersji, oferuje dostęp do wszystkich systemów i funkcji, które spodziewamy się znaleźć w nowoczesnym samochodzie tej klasy. Warto tutaj wspomnieć np. o zaawansowanych układach wspomagania jazdy, pakietach bezpieczeństwa aktywnego, asystencie jazdy autostradowej HDA czy drobnym, ale bardzo potrzebnym dziś detalu, jakim jest superszybka ładowarka indukcyjna o mocy 15 W do ładowania smartfonu.

Usługi łączności Bluelink

Bluelink to cały zestaw usług oferowanych w modelach Hyundaia, który pozwala w pełni zintegrować samochód z własnym smartfonem. Za pomocą aplikacji Bluelink można np. zdalnie blokować i odblokowywać drzwi czy wydawać komendy głosowe. Dodatkowo system nawigacji obejmuje bezpłatną pięcioletnią subskrypcję usług Hyundai LIVE, co daje dostęp do informacji na temat natężenia ruchu, zdarzeń drogowych, wolnych miejsc parkingowych etc.

Znakomite warunki gwarancyjne

Hyundai słynie z bardzo korzystnej dla klientów polityki gwarancyjnej i nie inaczej jest w przypadku modelu Tucson w wersji Hybrid. Tutaj poza standardową dla tego producenta 5-letnią gwarancją na samochód otrzymujemy także aż 8-letnią gwarancję na baterię wysokiego napięcia. To nie tylko przydatny dodatek z punktu widzenia nabywcy, ale również jednoznaczne potwierdzenie wysokiej jakości wykonania samochodu.

Hyundai Tucson Hybrid jest hitem sprzedaży w całej Europie, a do tego często można natrafić na atrakcyjne oferty cenowe. Szukaj ich przede wszystkim u autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice, który w 2021 roku miał drugi wynik w Polsce pod względem liczby sprzedanych samochodów Hyundai.

W MM Cars Hyundai Katowice umówisz się też na jazdę testową Hyundaiem Tucson Hybrid. Dzięki dużej dostępności aut na pewno znajdziesz dla siebie szybki, dogodny termin. Już teraz skontaktuj się bezpośrednio z dealerem.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!