TOP 3 propozycje doskonałych kasków sportowo-turystycznych na każdy wyjazd

O tym, jak ważny jest kask, wiedzą nawet dzieci. Dla motocyklisty, jeżdżącego przecież znacznie szybciej, niż pięciolatek na rowerze, jest to obowiązkowy element wyposażenia. Nie warto na nim oszczędzać, bowiem ceną jest tak naprawdę własne życie. Przedstawiamy TOP 3 kasków sportowo-turystycznych, które sprawdzą się w każdych warunkach.

kaski shoi

Shoei Neotec II

Kaski Shoei są cenione przez motocyklistów z każdego zakątka świata. Japońska firma od ponad 50 lat dba o bezpieczeństwo użytkowników i nieustannie udoskonala swoje produkty. 

kaski

Neotec II to kask szczękowy, czyli taki, który pozwala na unoszenie części szczękowej. To bardzo wygodne rozwiązanie dla miłośników jazdy turystycznej – nie trzeba całkowicie zdejmować kasku za każdym razem, kiedy zatrzymamy się by zapytać o drogę lub z kimś porozmawiać. 
Dwuwarstwowa skorupa została wykonana z włókien szklanych i organicznych – takie połączenie, zwane technologią AIM, zapewnia maksymalną odporność na uderzenia. Głowę chroni także wewnętrzna pianka EPS. Dzięki zróżnicowanej gęstości, pianka pochłania impet uderzenia i rozprowadza go, co też ma niemałe znaczenie dla bezpieczeństwa czaszki. 
Jak przystało na kask szczękowy, zastosowano tu podwójną homologację, zapewniającą bezpieczeństwo podczas jazdy zarówno „ze szczęką” jak i bez. Wloty o nowoczesnej konstrukcji zapewniają dopływ dużej ilości świeżego powietrza. 
Odporna na zarysowania szybka nie paruje, dzięki dołączonemu do zestawu Pinlockowi.

HJC R-PHA 70

Gładka i aerodynamiczna skorupa kasku wykonana w technologii P.I.M. PLUS, co oznacza połączenie pięciu materiałów w sześciu warstwach. Dzięki temu kask jest bardzo wytrzymały, ale przy tym lekki i komfortowy. Wnętrze z antybakteryjnej podściółki MultiCool wyposażone jest w poduszki policzkowe, które w sytuacji awaryjnej można bezpiecznie wyjąć przed zdjęciem kasku. Wloty umieszczone w różnych częściach kasku zapewniają swobodny przepływ powietrza i doskonałą wentylację. Chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane, dzięki zastosowanym w R-PHA 70 specjalnym kanałom w wyściółce. 

kask

Przezroczysta szyba wyposażona jest w wielopunktowe blokowanie, co pozwala na dodatkowe domknięcie i zwiększa bezpieczeństwo.

Warto zaznaczyć, że konstrukcja tego modelu uwzględniła komfort osób z wadami wzroku. R-PHA 70 można wygodnie nosić z okularami!

Arai Tour-X 4

Tour-X 4 to wszechstronny kask stworzony przede wszystkim dla miłośników odważniejszej jazdy off-roadowej. Nowoczesny design uwzględnia możliwy do wymontowania daszek zmniejszający turbulencje oraz kołnierz z dyfuzorem, zapobiegający podwiewaniu wiatru. Zewnętrzna część skorupy SFL pokryta jest przetłoczeniami, które poprawiają aerodynamikę. 

casco arai

Wielokanałowa wentylacja zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Wloty wentylacyjne są łatwe w czyszczeniu, tak samo jak wyjmowana wyściółka. Tak jak w poprzednim modelu, zastosowano tu wyjmowane wkładki policzkowe, a ich warstwy można regulować do jak najlepszego dopasowania kasku.

To bardzo wszechstronny model, bowiem po wymontowaniu daszka uzyskujemy porządny kask do jazdy miejskiej. Zdjąć możemy także szybkę i zamiast tego korzystać z gogli. 

Zarówno Arai Tour-X 4, jak i wszystkie opisane wyżej kaski motocyklowe, wyposażony jest w Pinlock oraz bezpieczne zapięcie DD. Każdy z nich oferuje też szybkę o szerokim polu widzenia oraz możliwość zamontowania interkomu. Trudno powiedzieć, który z modeli jest najlepszy – jest to raczej kwestia komfortu. Kaski renomowanych firm zapewniają nam wysoki poziom bezpieczeństwa na drodze. 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!