Chiński Samochód Roku 2011

Prestiżowy tytuł Samochodu Roku w Chinach, zdobył Haval H6 – dzieło koncernu Great Wall. Nagroda dla masywnego SUVa nie zdziwiła nikogo. Jak dotąd sprzedano aż 165 000 sztuk tego auta.

Haval H6 najlepszy w Chinach

Great Wall Motor Haval H6Nagrodę dla najlepszego samochodu w Chinach przyznaje jury, składające się z dziennikarzy, przedsiębiorców i specjalistów, ściśle związanych z branżą motoryzacyjną. Łącznie wyboru dokonuje 100 osób. Wyróżnienie nie jest zaskoczeniem, gdyż firma Great Wall z modelem Haval dominuje na rodzimym rynku aut terenowych już od wielu lat. Najnowsza odsłona – H6 to ponoć solidne auto z niezłym napędem. Silnik benzynowy 2.0 l o mocy 133 KM pochodzi z Mitsubishi. W ofercie jest też, znany już w Europie, chiński diesel 2.0 150 KM. Ceny auta w Chinach rozpoczynają się w przeliczeniu od ok. 50 tys. zł.

Ekspansja Havala H6

Great Wall Motor jest obecnie najbardziej liczącym się producentem samochodów w Chinach. Udany model Haval ma być dla niego głównym działem w walce o prymat na świecie. Plan zakłada sprzedaż 600 000 sztuk tego auta w 2012 r. W niedalekiej przyszłości, samochód miałby się stać jednym z trzech najpopularniejszych SUVów na świecie. Haval H6 jeszcze w tym roku zadebiutuje w Europie, gdzie będzie też produkowany. Czym chiński SUV ma przekonać do siebie klientów ze starego kontynentu? Tym razem nie tylko niską ceną. W zakończonym niedawno rajdzie Dakar 2012, kierowca Havala zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

źródło: Great Wall Motor

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!