Mitsubishi i-MiEV w Australii

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła iż dostawy elektrycznego pojazdu nowej generacji i-MiEV do Australii rozpoczną się w lipcu.

Już od lutego tego roku firma MMC, wspólnie z australijskim dystrybutorem Mitsubishi Motors Australia Limited (MMAL), prowadzi działania promocyjne skierowane do koncernów energetycznych oraz innych podmiotów, wykorzystując do tego celu dwa modele i-MiEV.

Począwszy od lipca 2010 roku do Australii trafi 40 sztuk modelu i-MiEV. Bazując na wysokiej świadomości ekologicznej oraz uznaniu, jakie i-MiEV zyskał w Australii, firma planuje rozpocząć sprzedaż pojazdów i-MiEV klientom na tamtejszym rynku na zasadach leasingu. Sprzedaż ruszy jeszcze w lipcu.

Mitsubishi i-MiEV po raz pierwszy trafił do sprzedaży w Japonii w lipcu 2009 roku i oferowany był wyłącznie korporacjom oraz władzom samorządowym miast. Sprzedaż klientom indywidualnym rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Oprócz wysokiej wydajności ekologicznej oraz właściwości jezdnych typowych dla auta o kompaktowym nadwoziu, i-MiEV ceniony jest za siłę napędową, stabilność, cichą pracę i komfort podróżowania.

Australia jest drugim rynkiem poza Japonią, na którym firma Mitsubishi Motors Corporation rozpocznie sprzedaż modelu i-MiEV. W maju tego roku koncern wprowadził bowiem do sprzedaży ten elektryczny pojazd w Hongkongu.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!