Wyścigowy Mitsubishi i-MiEV

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) wystawi i-MiEV Prototype w tegorocznej edycji (8 lipca) legendarnego górskiego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb, który corocznie odbywa się w Kolorado. i-MiEV Prototype to koncepcyjny pojazd stworzony na bazie elektrycznego modelu i-MiEV – czyli pierwszego w pełni elektrycznego samochodu, który wszedł do seryjnej produkcji i jest obecnie użytkowany na drogach Japonii, Europy oraz Ameryki Północnej (MMC przewiduje ekspansję na kolejne rynki).

Informacja: Mitsubishi

i-MiEV Prototype

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i-MiEV Prototype poprowadzi Hiroshi Masuoka – legendarny kierowca rajdowy, 21-krotny uczestnik wyczerpującego Rajdu Dakar, w którym dwukrotnie zdobywał najwyższy stopień podium (Mitsubishi Pajero w 2002 i Pajero Evolution w 2003 roku).

i-MiEV Prototype będzie posiadał ten sam elektryczny układ napędowy, co obecnie produkowana wersja modelu i-MiEV. Firma MMC wykorzysta dane uzyskane podczas wyścigu do poprawy wytrzymałości i niezawodności pojazdów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym typu plug-in, które mają pojawić się na rynku w niedalekiej przyszłości.

Dla konstruktorów działu rozwojowego firmy MMC i przedstawicieli firm współpracujących z Mitsubishi, które produkują akumulatory, silniki elektryczne oraz inne komponenty napędu elektrycznego udział w wyścigu będzie również okazją do wymiany doświadczeń. Umożliwi to jeszcze szybszy rozwój technologiczny pojazdów MMC z napędem elektrycznym.

Wyścig Pikes Peak International Hill Climb to coroczna impreza dla samochodów i motocykli, które pokonać muszą trasę wiodącą na szczyt Pikes Peak (4300 m n.p.m.) w Kolorado. Różnica poziomów wynosi niemal 1500 metrów. Pierwsza edycja wyścigu odbyła się w 1916 roku, co czyni zeń jedną z najstarszych imprez tego typu w Ameryce. W czasie wyścigu zmianom ulega ciśnienie atmosferyczne, temperatura, warunki pogodowe oraz szereg innych czynników. Wymaga to idealnego przygotowania samochodu, który do końca musi zachować pełną sprawność i świetne osiągi.

 Informacja: Mitsubishi

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!