Pierwszoplanowa rola Hondy CR-Z

Live Every Litre – film dokumentalny Hondy stworzony na podstawie projektu prowadzonego w serwisach społecznościowych, będzie miał swoją premierę na żywo w sieci 21 lipca o godzinie 21:00 polskiego czasu.

Ten dokumentalny film drogi kręcony był w maju i czerwcu tego roku w całej Europie, pod kierownictwem reżysera Claudio Von Planta.

Oficjalna premiera odbędzie się w Londynie, w miejscu owianym tajemnicą, w którym zgromadzą się gwiazdy filmu, aby wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzeć ostateczną wersję dokumentu. Wydarzenie to zostanie zsynchronizowane z pierwszym ekskluzywnym pokazem internetowym filmu na stronie www.liveeverylitre.com, poprzez tzw. Live Every Litre Screening Room, czyli projekcję kinową transmitowaną na żywo, która umożliwi łączenie się społeczności internetowej z innymi widzami, a także z miejscem faktycznej premiery.

Future Shorts została partnerem projektu ze względu na wyjątkowy charakter swojej interaktywnej działalności. Organizacja zrzesza entuzjastów filmu z całego świata, spośród których 35 000 osób co miesiąc uczestniczy w projekcjach kinowych w 60 miastach w 18 krajach, a ponad milion widzów ogląda najlepsze krótkie filmy w sieci.

Oprócz projekcji filmu, premiera transmitowana na żywo zostanie uzupełniona licznymi „eksperymentalnymi” elementami, które pozwolą urzeczywistnić historie i podróże przedstawiane na ekranie. Takim niezwykłym kinowym doświadczeniem z pewnością będzie ekskluzywne burleskowe show w wykonaniu „Agent Lynch”, jednej z bohaterek dokumentu. Premierę uświetnioną także występy zespołów i artystów, których muzyka przeniesie ścieżkę dźwiękową z filmu do rzeczywistości.

Podczas premiery w Londynie swoje kompozycje wykorzystane w projekcie Live Every Litre na żywo przedstawią Emi Green, Live Like Lions, Revere, This is Lindsey oraz Solid State. Na scenie wystąpi także duet DJ-ski SoulVision z Somerset w Wielkiej Brytanii, który został wybrany do wzięcia udziału w projekcie i pojawił się w jednym z filmów krótkometrażowych, ilustrujących wyprawę pary na podbój klubów w Barcelonie.

 

Kandydaci na bohaterów filmu mieli za zadanie przysłać opisy swoich wymarzonych podróży. Następnie społeczność internetowa oceniała te pomysły, a autorzy najlepszych prac zostali zaproszeni do odbycia podróży swojego życia po Europie nową hybrydową Hondą CR-Z, pod czujnym okiem kamer. Wpłynęło ponad 1000 aplikacji z 28 krajów, takich jak Hiszpania, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Rumunia. Kręcenie filmu zajęło 38 dni. Pierwsze zdjęcia zostały wykonane w Holandii, po czym ekipa wyruszyła na południe, odwiedzając Niemcy, Szwajcarię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Portugalię i kończąc na słynnym torze Nurburgring w Niemczech.

Premiera filmu 21 lipca, a już teraz można zobaczyć trailer.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!