Genewa 2012 – nowe Audi A3 – zdjęcia

To już pewne, Audi zaprezentuje w Genewie najnowszą odsłonę modelu A3. Samochód, który znajduje się w sprzedaży od 2003 r. aż prosił się o lifting. Audi, w swoim zwyczaju, nie zmodyfikowało auta znacząco. Oto, na razie nieoficjalne, zdjęcia samochodu.

Audi A3 – premiera

A3 i zmiany stylistyczne

Nowe Audi A3Koncern Audi na razie nie potwierdził autentyczności zdjęć, które wyciekły do sieci. Mimo to niemal pewne jest, że prezentują one najnowszy model A3. Nowa A3 będzie częściowo przypominać mniejszego brata – A1. Otrzyma wąskie reflektory i duży grill przedni. Przetłoczenia na masce oraz po bokach nadwozia mają nadać sportowego charakteru. Stylistyka nowego Audi nie jest wielką niespodzianką. Można było spodziewać się, że samochód będzie niemal identyczny jak…inne nowe modele Audi.

Nowe Audi A3 - wnętrzeTakże wnętrze A3 przypomina model A1. W oczy rzucają się ciekawie zaprojektowane, okrągłe wloty powietrza oraz podświetlane na niebiesko-czerwono, chromowane przyciski w panelu środkowym. Obsługę multimediów powinien ułatwić, umieszczony centralnie monitor LCD. Ma on podobno mieć możliwość wyświetlania obrazu 3D. To innowacja. Ciekawą nowością jest także zmodyfikowany wyświetlacz Head-up.

A3 w wersji sedan?

Nowe Audi A3 - wnętrzeNa liście wyposażenia auta znajdzie się także elektryczny hamulec postojowy (zamiast tradycyjnej dźwigni ręcznego w obecnym modelu). Nowe Audi A3 ma zostać wykonane z użyciem dużej ilości aluminiowych elementów. Niska masa ma wpływać na polepszenie osiągów. A3 będzie dostępne opcjonalnie z napędem quattro. Wówczas warto będzie dopłacić za sportowe amortyzatory adaptacyjne oraz system Audi drive select.

Zdjęcia nowego A3 przedstawiają jedynie wersję hatchback. Pod koniec ubiegłego roku, Audi zapowiedziało, że ich najnowsze auto będzie dostępne także jako sedan. Na konkrety trzeba będzie jeszcze poczekać.

źródło: autocar.co.uk

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!