Debiut rajdowy nowej Fabii Super 2000

Škoda świętowała kolejne podwójne zwycięstwo w rozgrywanym w Belgii Rajdzie Ypres, szóstej rundzie Intercontinental Rally Challenge. Był to również pierwszy rajd, na którym Škoda Motorsport wystartowała nową, zmodernizowaną Fabią S2000.

Freddy Loix razem z pilotem, Fréderickiem Miclotte, cieszyli się ze swego szóstego w karierze zwycięstwa na rajdzie rozgrywanym w swoim ojczystym kraju. Prowadzili oni Škodę Fabia Super 2000 po Faceliftingu. Inny duet jeżdżący pod flagą Škoda Motorsport: Jan Kopecký – Petr Starý, na metę przybyli na drugiej pozycji, dokładnie tak, jak rok temu.

W czasie trwającego dwa dni rajdu, zawodnicy pokonali łącznie 280 kilometrów. Loix wygrał w sumie dziewięć odcinków specjalnych, Kopecký triumfował w sześciu. W ten sposób Škoda przypieczętowała swą pierwszą pozycję w klasyfikacji marek, a Kopecký umocnił się na drugiej pozycję w klasyfikacji kierowców. Lider IRC, Juho Hänninen wycofał się z belgijskiego rajdu po czwartym odcinku specjalnym, kiedy jego samochód zjechał z trasy, wpadając do głębokiego rowu.

Michal Hrabánek oceniając belgijski rajd, powiedział: “To był długi i trudny wyścig, który dla Škody zakończył się wspaniałym sukcesem. Chciałbym podziękować Škoda Belgium za wyśmienitą współpracę. Wierzę, że zmodernizowana Fabia S2000 zapewni Škodzie wiele satysfakcji i udanych startów w najbliższych rajdach. Utrzymaliśmy pozycję lidera w zestawieniu marek, co jest dla nas doskonałą motywacją do dalszej walki. Następnym rajdem, w jakim weźmiemy udział będzie lipcowy Rajd Azorów. Pojawimy się również na Rajdzie Bohemii.”

Rajd Bohemii będzie momentem debiutu Škody Fabia Super 2000 po Faceliftingu na rodzimym terenie czeskiej marki. Aktualny lider IRC, ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Bohemii, Juho Hänninen wraz z Mikko Markkula będą reprezentować w tym rajdzie drużynę Škoda Motorsport. W tym samym czasie Jan Kopecký i Petr Starý wystartują zmodernizowaną Škodą Fabią Super 2000 w Rajdzie San Marino.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!