17 lipca – dzień z Kubicą

Już 17 lipca o godzinie 9.00 nastąpi otwarcie bram Toru Poznań i rozpocznie się największe święto Formuły 1 w Polsce, N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana gama najnowszych sportowych modeli Renault. Robert Kubica powita zgromadzonych fanów okrążeniem w Renault Megane CC o godz. 11.45. Tylko niewiele ponad 4 godziny będą dzieliły widzów od punktu kulminacyjnego – przejazdu Roberta Kubicy po torze wyścigowym w Poznaniu bolidem Renault F1 Team.

N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW to jedno z największych wydarzeń ze świata sportów motorowych w naszym kraju. Po raz pierwszy bolid F1 Roberta Kubicy przejedzie po torze wyścigowym w Polsce w czasie imprezy otwartej dla szerokiej publiczności i poprowadzi go idol wielu Polaków we własnej osobie.

Widzowie N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW zobaczą jako pierwsi w Polsce auto z limitowanej serii Renault Megane GT Robert Kubica.

Na początek Robert Kubica wraz z dwoma młodymi kierowcami z zespołu RK Kart Junior Team zaprezentuje swoje umiejętności na torze kartingowym. Następnie na rozgrzewkę przejedzie po Torze Poznań samochodem o mocy 360 KM, czyli Nowym Renault Megane Trophy. Po nim na miejscu akcji pojawi się Formuła Renault 2000 (kierowcy: Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski) i Megane Trophy Karoliny Czapki. O godz. 16.00 na torze zapanuje atmosfera Grand Prix Formuły 1, czyli Robert Kubica pokaże, co potrafi bolid Renault F1 Team. Ten niezwykły pokaz zakończy uroczysta ceremonia z szampanem, ale nie będzie to koniec emocji dla fanów motoryzacji. O godz. 17.30 rozpocznie się próba bicia rekordu świata na przejazd najdłuższej kolumny aut Renault. Aby pobić ten rekord, na miejsce musi przybyć przynajmniej 566 samochodów marki Renault.

Fani Formuły 1 będą mogli spróbować swoich własnych sił pod okiem ekspertów doskonalenia techniki jazdy. Dodatkwoo będą mogli podziwiać wyjątkową ekspozycję samochodów rajdowych Renault Zdunek Clio Cup. Na poszukiwaczy dodatkowych emocji będą czekać od godz. 9.00 do godz. 18.30: symulatory F1, pit stop – czyli zmiana kół na czas, human joystick – czyli gra, w której widownia steruje samochodem na ekranie za pomocą ruchu rąk.

Trzeba tylko zabrać ze sobą mazak i coś na czym Robert Kubica będzie mógł złożyć swój autograf 🙂


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!