Czy Kamil Stoch przejedzie się Hyundaiem?

Hyundai dostarcza flotę pojazdów na potrzeby Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Norwegii. W skład floty samochodów wchodzą modele: i40 w wersji kombi oraz ix35

Informacja: Hyundai

Hyundai Skoki narciarskieHyundai Motor Company, jeden z największych i najszybciej rozwijających się producentów samochodów, zapewni flotę aut w ramach oficjalnej umowy sponsorskiej na potrzeby Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2012. Zawody rozpoczynają się 23 lutego w Vikersund w Norwegii.
W skład floty wejdzie 10 egzemplarzy nowego modelu i40 w wersji wagon, reprezentującego w prawdziwie europejskim stylu segment D oraz 14 jednostek popularnego w Europie SUV-a ix35.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zaprezentować te dwa wyjątkowe modele podczas tegorocznych Mistrzostw w Norwegii.” – powiedział S.T. Kim, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Company. „Zarówno i40 jak i ix35 zostały bardzo dobrze przyjęte przez Europejczyków, a ich sportowy i opływowy design prawdziwie odzwierciedla dynamiczny charakter tego wydarzenia.”

Hyundai oficjalnie potwierdził zawarcie 2-letniego kontraktu z FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) obejmującego sponsorowanie szeregu globalnych zawodów, wśród których są: skoki narciarskie, narciarstwo biegowe i alpejskie oraz freestyle na nartach i snowboardzie. Loty narciarskie to dyscyplina podobna do skoków narciarskich, ale rozgrywana na zdecydowanie większych skoczniach w celu oddania jak najdłuższego skoku. Na świecie jest tylko pięć obiektów tego typu, a Vikersund jest największym z nich. To właśnie tutaj w 2011 roku Johan Remen Evensen oddał najdłuższy, rekordowy skok, na odległość 246,5 metrów.

Informacja: Hyundai

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!