BMW wzywa do serwisu. 1,3 mln aut z wadami.

Niemiecka marka samochodów klasy premium – BMW, wezwie do swoich serwisów ponad milion użytkowników swoich aut. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chodzi o egzemplarze, których produkcję zakończono już dwa lata temu…

BMW - logoWadliwe BMW Serii 5 i 6

Stare BMW do serwisu

Problem dotyczy poprzednich generacji BMW Serii 5 i 6. Obie nie są już produkowane, a z taśm produkcyjnych zjeżdżały łącznie od 2003 do 2010 r. Dlaczego usterkę znaleziono właśnie teraz? Trudno powiedzieć. Usterka polega na nieodpowiednim zamontowaniu obudowy jednego kabla. Nieprawny montaż może w skrajnych wypadkach kończyć się pożarem. Problem w tym, że jak dotąd nie stwierdzono takiego przypadku, a chodzi o ponad 1,3 mln egzemplarzy. Być może niemiecka marka chce po prostu przypomnieć się swoim klientom.

Nietypowa awaria BMW

Modele z wadliwą obudową przewodu były przeznaczane na rynek USA i Niemiec. BMW będzie telefonicznie kontaktować się z właścicielami, ale będzie to utrudnione, gdyż wiele egzemplarzy zmieniało już właścicieli, a nawet kraj rejestracji. Naprawa zostanie wykonana na koszt producenta.

 

źródło: carscoop


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!