Audi RS6 o mocy 730 KM

Audi RS6 seryjnie jest wyposażone w silnik 5.0 V10 o mocy 580 KM. Czy są na świecie ludzie, dla których taka moc to za mało? Okazuje się, że tak! Są to klienci serwisu Pachura Moto Center. Wynik modyfikacji to 730 KM i 805 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

580 KM i 666 Nm w Audi RS 6 to za mało

Audi RS6 730 KMPachura Moto Center zajmuje się, mówiąc najprościej, podwyższaniem mocy i osiągów samochodów. Pisaliśmy już o dokonaniach tej firmy na przykładzie Audi TT RS. Tym razem do serwisu Pachura zawitało Audi RS 6 z widlastym, pięciolitrowym silnikiem o mocy 580 KM i maksymalnym momencie obrotowym 666 Nm. Wartość tę zmierzono na hamowni. Klient oczekiwał podniesienia mocy do ponad 700 KM…

Modyfikacje ABT

Audi RS6 730 KMNa początek, specjaliści wykonali modyfikację silnika Abt Power na 700 KM. Pierwsze pomiary na hamowni udowodniły, że cel został osiągnięty, ale potencjał auta wskazywał na możliwość podjęcia dalszych działań. I tak zdecydowano się na montaż układu wydechowego Abt Sportsline ze stali kwasoodpornej. Układ składa się z zespolonych tłumików środkowych oraz dwóch tłumików końcowych z końcówkami wydechowymi o średnicy 80mm. Domontowano też specjalne filtry powietrza. Audi RS6 otrzymało też nowy przedni spoiler i tylny dyfuzor Abt. Oba dodatki wykonano z carbonu.

Pomiar i 730 KM + 805 Nm w Audi RS 6

Audi RS6 730 KMOstateczny pomiar na hamowni wykazał wartość 730 KM i 805Nm. Wynik zaskoczył ponoć nawet pracowników firmy. Dla ,,bezpieczeństwa” maksymalną prędkość auta ograniczono elektronicznie do 340 km/h. Klient powinien dbać o swoje odmienione auto, ale w razie czego może liczyć na pomoc serwisu. Wszelkie modyfikacje silnika Abt Sportsline są objęte gwarancją na dwa lata lub 100 tys. km.

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!