Uchwyt na telefon do samochodu

Kiedyś telefon kojarzył nam się tylko z wykonywaniem rozmów telefonicznych… Jednakże przyszło nam żyć w takich czasach, że dzisiaj niemal każdy nie wyobraża sobie bez niego życia…. I to nie ze względu na prowadzenie długich rozmów z bliskim, przyjaciółmi czy znajomymi. Dzisiaj telefon to multimedialny sprzęt który pomaga nam na co dzień. Czy to poprzez korzystanie z przeglądarki internetowej… na której sprawdzamy najnowsze wiadomości ze świata, ulubione przepisy, nowości naukowe czy inne ważne dla nas informacje.

Uchwyt na telefon do samochodu

Poprzez specjalnie stworzone aplikacje przez które dokonujemy płatności, słuchamy ulubionych audiobooków, gramy w gry czy wykonujemy masę innych ulubionych czynności. Zawsze mamy go pod ręką. Przydaje się niezwykle jako nawigacja i właśnie wtedy, powinien być umiejscowiony tak aby znajdować się stale w zasięgu naszego wzroku, tak byśmy mogli jednocześnie monitorować ekran telefonu ale również, a właściwie zwłaszcza drogę rzeczywistą. W takich oto sytuacjach warto wyposażyć się w uchwyt na telefon do samochodu.

Na rynku istnieje wiele możliwości uchwytów samochodowych do wyboru. Różnią się one nie tylko formą
i wykonaniem ale również miejscem montowania oraz rodzajem przyczepności.

Montowany NA SZYBIE
I tak znajdziemy wśród nich takie montowane na szybie samochodu za pomocą przyssawki. Jest to najlepszy sposób do mocowania nawigacji ze względu na możliwość idealnego dopasowania urządzenia do naszej potrzeby, która wynika z dokładnego monitorowania ekranu.
Fajnie sprawdzi się tutaj uchwyt samochodowy RM-C26 z powodzeniem można zamontować go na szybie jak również desce rozdzielczej auta. Mocne ramiona uchwytu stabilnie trzymają telefon co gwarantuje jego bezpieczeństwo nawet na nierównych drogach, natomiast specjalnie zamontowana głowica uchwytu oraz regulacja długości ramienia umożliwia przekierowanie ekranu pod dowolnie wybrany kąt patrzenia,
który będzie dla nas najlepszy.
Godnym polecenia w tym miejscu okaże się również Uchwyt samochodowy VENNUS – R 27, którego to ramię można dowolnie regulować i ustawiać pod dowolnym kątem, a jego ramiona wyposażone w miękką gąbkę dodatkowo zabezpieczają telefon, który to w ekstremalnych warunkach narażony jest na różne nieplanowane incydenty mogące uszkodzić nasz sprzęt.
Na rynku znajduje się również wiele tańszych odpowiedników produkowanych na wzór powyższych uchwytów. Plusem jest szybki montaż jak i demontaż oraz swobodna regulacja urządzenia a także poprzez rozciągliwość ramion jego uniwersalne zastosowanie.

Montowany NA KRATCE WENTYLACYJNEJ
Innym rodzajem montażu, wydawać by się mogło bardziej praktycznym i nieznacznie zmieniającym wnętrze samochodu jest kratka wentylacyjna. Każdy włożony w nią uchwyt jest praktycznie niewidoczny, natomiast znajdująca się bliżej niego wtyczka do zasilania samochodowego pozwoli także na swobodne podpięcie kabla usb do naszego urządzenia.
Nie można tutaj nie zauważyć uchwytu samochodowego Rock, który nie tylko ładnie się prezentuje, doskonale pełni swą funkcję, wykonany został z wysokiej jakości materiałów, które będą służyły dobrze i długo każdemu użytkownikowi to dodatkowo wyposażony w funkcje ładowania indukcyjnego dzięki zastosowaniu technologii FAST Wireless Charging pozwala na szybkie naładowanie naszego telefonu, natomiast po osiągnięciu pełnego stanu baterii indukcja przechodzi w stan uśpienia. Daje nam to możliwość ładowania bez użycia jakichkolwiek kabli.
Zupełnie innymi możliwościami cechuje się Uchwyt samochodowy iOttie iTap Magnetic Slot CD czarny. Montowany również do kratki wentylacyjnej, natomiast samą przyczepność zapewnia instalacja płytki magnetycznej, którą przyciąga nasz uchwyt wyposażony w 6 trwałych magnesów o sile przyciągania 7LB, które odpowiadają za stabilność naszego multimedialnego towarzysza. Montaż jest bardzo szybki, natomiast jego lokalizacja w żaden sposób nie ogranicza widoczności.

UCHWYT MONTOWANY DO DESKI ROZDZIELCZEJ
Jeżeli nie chcemy w żaden sposób obklejać naszej szyby, bo albo nie odpowiadają nam tego typu uchwyty albo po prostu rozprasza nas to wzrokowo w czasie jazdy, natomiast uchwyty nawiewowe powodują strach przed jakimkolwiek uszkodzeniem kratki czy tez możliwością niepoprawnego działania ogrzewania….. rozwiązaniem pośrednim okaże się uchwyt samochodowy montowany na desce rozdzielczej. To niezwykle praktyczne rozwiązanie dla każdego kierowcy, ponadto może być stosowany również w domu jako podstawka na biurku czy stole. Jednakże jego stabilność uzależniona jest od rodzaju powierzchni na którą zostaje naklejony. O ile na gładkich powierzchniach takie uchwyty sprawdzą się dobrze, to jednak w przypadku nierównych, chropowatych powierzchni może wystąpić problem ze stabilnością a co za tym idzie bezpieczeństwo telefonu nie jest gwarantowane w czasie ekstremalnych skrętów czy na dziurawych drogach.

UCHWYT NA TELEFON

UCHWYT SAMOCHODOWY NA KIEROWNICĘ
Montaż na kierownicy nie ogranicza pola widoczności i jednocześnie sprawia, że ekran smartfona znajduje się w odpowiedniej odległości od osoby z niego korzystającej, zapewniając tym samym należyte bezpieczeństwo użytkowania.

ZAGŁÓWKOWY UCHWYT NA TELEFON, TABLET
Natomiast w czasie długich podróży, zwłaszcza z dzieciaczkami w tyle, które to ciągle posiadają ogromny zapas niespożytej energii a ich ciągłe pytania
„Jak długo jeszcze?..”
„Jesteśmy już?..”
rozpraszają uwagę kierowcy…
To właśnie w takich sytuacjach zbawiennym okazać się może zagłówkowy uchwyt, montowany na oparciu przednich foteli. Dzięki temu pociechy będą mogły rozłożyć się komfortowo i wygodnie w tylnych siedzeniach oglądać ulubione bajki w czasie długich wypraw samochodowych. A kierowca może delektować się ciszą i w pełni skoncentrować na drodze

Jak widać możliwości jest wiele. Wybierając uchwyt samochodowy powinniśmy się zastanowić nad jego zastosowaniem.
Czy bardziej zależy nam na dobrze widocznej nawigacji, wyczerpujących rozmowach, słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów.?
Czy zależy nam na ładowaniu indukcyjnym a może korzystamy tylko z ładowarki samochodowej?

Przy wyborze należy dokładnie sprawdzić szerokość ramion aby mieć pewność, iż są one dostosowane odpowiednio do naszego modelu i określić szczegółowe funkcje, które zadowolą nasze pragnienia i potrzeby a przede wszystkim będą funkcjonalne i pożyteczne dla nas w życiu codziennym.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!