Ubezpieczenie OC – czy miejsce zamieszkania ma wpływ na cenę OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów. Koszt takiej polisy może się jednak różnić w zależności od wielu czynników, w tym od wieku kierowcy, czy też marki auta. Czy miejsce zamieszkania także wpłynie na to, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu? Sprawdź to, zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest bez wątpienia jednym z najważniejszych rodzajów ubezpieczenia. Nie bez powodu zresztą jest ono obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie OC samochodu obejmuje przede wszystkim rekompensatę wszelkich skód, powstałych w wyniku zdarzeń drogowych z udziałem pojazdu objętego polisą. Jest to nie tylko ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i kolizji, ale i mniej groźnych naruszeń. Jak we wszystkich ubezpieczeniach obowiązkowych, jego kosztu zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest właśnie miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Dlaczego jest to uwzględniane przy wycenie? Co zrobić, aby kupić ubezpieczenie taniej? 

Dlaczego cena za ubezpieczenie samochodu jest zależna od lokalizacji? 

Zarówno wtedy, gdy kupujemy ubezpieczenie assistance, jak i OC, czy jakąkolwiek inną polisę samochodową, firma ubezpieczeniowa musi wycenić koszt takiej usługi. Robi to przede wszystkim na podstawie przewidywanego ryzyka szkód. Im jest ono wyższe, tym ubezpieczenie droższe. Co do ryzyka ma jednak lokalizacja? Okazuje się, że całkiem sporo. 

W większych miastach występuje znacznie większe zaludnienie. Tym samym, natężenie ruchu drogowego także jest w nich znacznie wyższe. Tym samym istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że ubezpieczany samochód weźmie udział w kolizji. Nie da się w końcu zaprzeczyć, że w takich okolicznościach jest na to znacznie bardziej narażony. Stąd też właśnie zakup ubezpieczenia OC dla pojazdów rejestrowanych w dużych miastach wymaga większej inwestycji. Więcej na ten temat dowiemy się na http://ubezpiecz-auto.biz/miejsce-zamieszkania-a-cena-ubezpieczenia-oc/.  

Ubezpieczenie OC — co jeszcze ma wpływ na jego koszt? 

Najtańsze ubezpieczenia OC obowiązują przede wszystkim w niewielkich miastach, w których statystyczna liczbo kolizji jest niewielka. Z kolei największe koszty poniesiemy, jeśli zamieszkujemy stolice województw, czyli na przykład Wrocław, Warszawę, czy Kraków. Jednak to, że jesteśmy z większego miasta, wcale nie skazuje nas na drogie OC. Pamiętajmy bowiem, że lokalizacja to tylko jeden z wielu czynników mających wpływ na  jego cenę. Do najważniejszych zaliczyć można:

  • wiek kierowcy
  • pojemność silnika
  • zakres ubezpieczenia OC
  • rocznik i przebieg pojazdu 
  • marka samochodu.

To oczywiście jedynie garstka najistotniejszych kwestii, które brane są pod uwagę, gdy towarzystwo spisuje umowę ubezpieczenia OC. Co najważniejsze, każdy przypadek rozpatruje się tu w sposób indywidualny.

Gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenia OC? 

Obecnie w branży działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Każde z nich oferuje polisy o nieco innym zakresie, warunkach umowy, a także cenie. Dlatego też, jeśli chcemy wybrać najlepszą, pomoże nam w tym kalkulator ubezpieczeń OC na ubezpiecz-auto.biz. Dzięki niemu z łatwością wyszukamy polisę dopasowaną do naszych potrzeb. A co najważniejsze taką, która dostępna będzie w atrakcyjnej cenie. 

Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, świetnym pomysłem może okazać się wykupienie polisy OC online. Takie oferty bardzo często są tańsze, niż te, które kupić można stacjonarnie. Dodatkowo, ubezpieczenie samochodu online pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!