Sprzedali ponad 346 tys. aut w trzy miesiące

Koncern Audi bijąc w pierwszym kwartale 2012 rekordy w dostawach, obrotach i wyniku finansowym, po raz kolejny daje dowód swojej siły na światowym rynku motoryzacyjnym. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku finansowego Audi sprzedało 346 137 samochodów (2011: 312 532) – tyle, ile nigdy dotąd. 1,4 mld Euro (2011: 1,1 mld) to z kolei najlepszy wynik operacyjny producenta z Ingolstadt w całej jego historii.

Informacja: Audi

Audi A3Auta ze znakiem czterech pierścieni w okresie od stycznia do marca 2012 cieszyły się dużą popularnością. 346 137 (2011: 312 532) sprzedanych na całym świecie pojazdów oznacza, że na kupno samochodu Audi zdecydowało się o 10,8 procent więcej klientów niż w porównywalnym okresie minionego roku. Obroty koncernu Audi wzrosły tym samym o 17,8 procent, osiągając nową rekordową wysokość 12,4 mld Euro (2011: 10,5 mld). Równocześnie wynik operacyjny poprawił się o 26,6 procent, rosnąc ponad proporcjonalnie w stosunku do obrotu i osiągając rekordową wartość 1,4 mld Euro (2011: 1,1 mld).

Dzięki wzrostowi zysku operacyjnego o 11,4 procent (2011: 10,6 procent) koncern Audi należy do najbardziej dochodowych przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej na całym świecie. „11,4 procent zysku operacyjnego świadczy o wysokiej dochodowości naszego przedsiębiorstwa“ – powiedział Axel Strotbek, członek Zarządu AUDI AG ds. Finansów i Organizacji.

Pozytywny trend jest skutkiem nie tylko wzrostu sprzedaży i bardziej optymalnej oferty modelowej. Wynika on również z ciągłej poprawy wydajności produkcji. Pomimo napiętej sytuacji na niektórych rynkach europejskich, Axel Strotbek, członek Zarządu AUDI AG odpowiedzialny za finanse, spogląda na cały rok z optymizmem: „O ile warunki ramowe w gospodarce nie ulegną znacznej zmianie, oczekujemy, że w 2012 r. – nawet przy wyższych nakładach na nowe modele, technologie i rozbudowę struktur produkcyjnych – osiągniemy wynik operacyjny na tym samym poziomie, co w poprzednim roku.”

Aby osiągnąć ten cel, Audi zamierza rozwijać się szybciej niż cały rynek światowy. Dlatego Audi w tym roku wprowadzi na rynek łącznie 18 modeli. Od kilku miesięcy klienci mogą już zamawiać modele A6 hybrid, A1 Sportback i odświeżone modele z rodziny A4. Koncern oczekuje, że impulsem do wzrostu stanie się również nowe Audi A3, zaprezentowane na Salonie Samochodowym w Genewie, które od lata będzie dostępne u dealerów.

W odpowiedzi na wzrost sprzedaży na rynkach międzynarodowych Audi znacznie zwiększyło założoną wcześniej liczbę pracowników, mających w tym roku znaleźć zatrudnienie w koncernie. W 2012 r., tylko Niemczech, planuje się zatrudnić blisko 2 000 specjalistów – o 800 więcej niż pierwotnie przewidywano. Przy tym Audi chce wzmocnić nowymi pracownikami zwłaszcza działy rozwoju lekkich konstrukcji i napędu elektrycznego. Ponadto, w tym roku, naukę zawodu w Audi podejmie siedmiuset młodych ludzi, a stałe zatrudnienie w Audi otrzyma około siedmiuset pracowników pracujących dotychczas na umowy czasowe.

Koncern Audi rozbudowuje też swoje struktury produkcyjne. Modernizuje właśnie zakład w Győr na Węgrzech tak, by stały się on samodzielnym zakładem produkcji samochodów, w którym od 2013 r. ma być wytwarzany nowy model z rodziny A3. Poza tym, Audi zamierza od 2016 r. rozpocząć w nowych zakładach w Meksyku produkcję samochodu klasy SUV. Decyzja o konkretnym miejscu inwestycji zostanie podjęta jeszcze w bieżącym roku finansowym.

Informacja: Audi


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!