Škoda Roomster i Praktik najmniej awaryjne wg DEKRA

Po raz kolejny opublikowano raport awaryjności DEKRA. W ogólnej klasyfikacji vanów najmniej awaryjne okazały się Škoda Roomster i Škoda Praktik.

skoda-roomster
Podobnie jak w ubiegłym roku, podstawą do stworzenia raportu były badania przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat (w okresie od października 2007 do września 2009). Stwierdzone w trakcie tych badań usterki zostały sklasyfikowane uwzględniając faktyczny przebieg badanych pojazdów. W najnowszej ocenie pominięto m.in. usterki będące następstwem nienależytej dbałości o stan techniczny pojazdu (np. uszkodzenie opon, lusterek zewnętrznych itp.). Zatem uwzględniono jedynie te usterki, które odzwierciedlają rzeczywisty stan techniczny pojazdu i jego poszczególnych podzespołów.

W ogólnej klasyfikacji vanów najmniej awaryjna okazała się Škoda Roomster i Škoda Praktik, które zajęły pierwsze miejsce, uzyskując wynik 93,6%. Modele Škody wyprzedziły m.in. Nissana Note i Forda Galaxy drugiej generacji.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w klasie samochodów kompaktowych o przebiegu powyżej 100 tys. km Skoda Octavia okazała się najmniej awaryjna, wyprzedzając Volkswagena Golfa piątej generacji i Forda Focusa.

DEKRA jest niemiecką firmą rzeczoznawców, przygotowującą ekspertyzy dotyczące niezawodności pojazdów. Tegoroczne zestawienie przygotowano w oparciu o dane uzyskane po przebadaniu ponad 15 milionów samochodów.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!