Peugeot szykuje mocne wejście w Paryżu!

Kilka tygodni przed Salonem Motoryzacyjnym w Paryżu, Peugeot zaprezentował model 508. Oprócz nowości Peugeot szykuje też inne niespodzianki.

Po raz pierwszy publicznie prezentowany Peugeot 508 to uosobienie nowego wizerunku Peugeota w segmencie dużych sedanów. Wraz z modelem 508 Peugeot rozpoczyna swoją międzynarodową ofensywę: model będzie produkowany we Francji dla rynku europejskiego, a następnie w Chinach – dla największego rynku świata. Od początku 2011 r. model będzie sprzedawany w Europie w dwóch wersjach nadwozia: sedan i SW.

iOn samochód elektryczny został zaprojektowany zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Od końca tego roku, jak obiecuje producent, za mniej niż 500 € miesięcznie, wraz z modelem iOn dostępne będą różnorodne usługi (obsługa serwisowa, assistance, dostęp do Peugeot Connect oraz Mu by Peugeot).
W modelu 3008 HYbrid4 połączenie silnika diesla (2.0 l HDi FAP o mocy 163 KM) z silnikiem elektrycznym o maksymalnej mocy 37 KM pozwala na:
– zastosowanie napędu na cztery koła,
– wypracowanie mocy maksymalnej o wartości 200 KM,
– udostępnienie trybu zerowej emisji ZEV (ang. Zero Emission Vehicle),
– ograniczenie spalania do 3,8 litra/100 km,
– emisję CO2 na poziomie 99 g/km.

Wszystkie prezentowane wartości, to wartości katalogowe, więc możemy przypuszczać, że w praktyce mogą się trochę różnić.

Oprócz nowości producent chce wprowadzić nową, dodatkową usługę. Usługa Mu by Peugeot umożliwi wypożyczanie, u koncesjonera samochodów lub skuterów Peugeot, samochodów, skuterów, rowerów i rowerów elektrycznych czy akcesoriów (fotelik dziecięcy, bagażnik dachowy…). Na razie usługa ta jest w początkowej fazie, ale wszystko wskazuje na to, że wprowadzona w 2010 roku ma szansę na duże zainteresowanie. Po Paryżu, usługi Mu są oferowane w siedmiu innych europejskich miastach: Berlinie, Madrycie, Mediolanie, oraz od niedawna w Antwerpii, Bristolu, Brukseli i Londynie. Począwszy od Salonu w Paryżu, dzięki usłudze Mu możliwa będzie rezerwacja zdalna lub poprzez iPhone.

Miłośnicy pojazdów dwukołowych też znajdą coś dla siebie w Paryżu. Peugeot Scooters (najstarsza światowa marka pojazdów dwukołowych) zaprezentuje nowy model z napędem elektrycznym, E-Vivacity, którego sprzedaż ruszy z początkiem 2011 roku.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!