Opony całoroczne – czym się kierować przy ich wyborze?

Wymiana opon w samochodzie to zadanie, które czeka na każdego kierowcę co kilka lat. Na rynku oferowane są opony zimowe, letnie i całoroczne. Wydawać się może, że te ostatnie są słabsze, niż ogumienie przystosowane do konkretnego sezonu. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na wysokiej jakości ogumienie całoroczne, można mieć pewność, że będzie się ono sprawdzać  o każdej porze roku i w różnych warunkach na drodze. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać te najlepsze?

Opony całoroczne

Czy opony całoroczne są dobre?

Wielu kierowców zastanawia się, czy opony całoroczne takie jak https://noweopony.pl/opony/caloroczne to dobry wybór? Wszystko zależy od ich jakości. Jeśli są to opony słabe, tanie i pochodzące od nieznanego producenta, to niestety może okazać się, że nie radzą sobie ani w sezonie zimowym, ani letnim. W takim wypadku poruszanie się samochodem po jezdni stwarzać może zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Lepiej więc zdecydować się na opony wysokiej jakości, które pochodzą od znanego i zaufanego producenta. Wtedy można mieć pewność, że są one dobrze przystosowane do warunków, jakie panują na drogach zarówno latem, jak i zimą. To właśnie dzięki temu wpływają korzystnie na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jak wybrać najlepsze opony całoroczne?

Wybierając całoroczne opony do samochodu takie jak https://noweopony.pl/opony/caloroczne/205/55/r16 warto pamiętać o tym, że liczy się ich bieżnik. Najlepiej sprawdzają się opony z bieżnikiem kierunkowym lub asymetrycznym. Poradzą sobie zarówno na śniegu jak i błocie, czy w czasie jazdy po suchej lub mokrej nawierzchni. Zaletą bieżnika asymetrycznego jest to, że jego rzeźba stworzona jest w taki sposób, by sprawnie odprowadzać wodę spod kół. Bardzo ważne jest również to, by wybrane opony były dopasowane do samochodu. Konieczne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta pojazdu, by wiedzieć jaki rozmiar, indeks prędkości oraz indeks nośności miały opony, by poruszanie się na nich było bezpieczne.

Jak często wymieniać opony całoroczne?

Decydując się na wybranie opon całorocznych warto wiedzieć, że trzeba będzie je wymieniać nieco częściej, niż zimowe i letnie. To ogumienie pracujące na samochodzie przez cały rok, przez co jego bieżnik może zużywać się szybciej. Warto wymieniać opony co pięć lat, by mieć pewność, że właściwości ogumienia są zachowane na wysokim poziomie.

Wybierając opony warto znaleźć bezpieczne miejsce, gdzie dokonać można zakupu. Sklep internetowy z oponami sprawdzi się doskonale!


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!