Nowy SsangYong Rexton

Podczas targów w koreańskim Busan, SsangYong pokaże swojego dużego SUVa po kuracji odmładzającej. Rexton wygląda teraz bardziej nowocześnie.

Odświeżony Rexton będzie dostępny także w Polsce.

SsangYong Rexton – regeneracja

Stylistycznie Rexton upodabnia się do pozostałych modeli z oferty koreańskiej marki – Korando i Actyon Sports. Otrzymał nowy grill i zderzak. Zarówno z przodu jak i z tyłu, wbudowano reflektory w technologii LED.  Nadwozie przybrało bardziej delikatne, nowoczesne kształty. Liftingowi poddano także wnętrze auta, ale na razie producent nie opublikował jego zdjęć.

Nowy Rexton – w Polsce już we wrześniu

Rexton jest jednym z niewielu SUVów na polskim rynku, którego konstrukcję oparto na ramie, a nie na nadwoziu samonośnym (więcej). Dzięki temu rozwiązaniu jest o wiele sprawniejszy w terenie niż typowe miejskie SUVy. Obecna generacja Rextona jest dostępna w Polsce na zamówienie i kosztuje 169 000 zł (bardzo bogato wyposażona wersja Sapphire).

Silnik 2.7 179 KM, czy inna jednostka?

Nieco archaiczny już Rexton zasłużył na kurację odmładzającą. Być może modernizacji ulegnie także silnik. Obecny diesel z 2.7 litra pojemności generuje 179 KM i aż 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego już od 1 600 obr./min. Atutem auta jest stały napęd na cztery koła.

Odświeżony Rexton zostanie zaprezentowany pod koniec maja w Busan. W Polsce będzie dostępny we wrześniu.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!