Nowy Hyundai i30 już we wrześniu

Model i30 jest na rynku od roku 2007. Aby nie oddalić się od konkurentów z klasy kompakt, Hyundai już we wrześniu w trakcie Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie pokaże drugą generację auta. Dzisiaj do mediów trafiło pierwsze, oficjalne zdjęcie.

Hyundai i30

Europejskie DNA nowego i30

W komunikacie prasowym przedstawiciele Hyundaia mocno podkreślili, że są bardzo dumni z karoserii kolejnej generacji hatchbacka. Aby móc nadać autu europejskie DNA, jego design powstał w Europejskim Centrum Technologicznym Hyundaia w Russelsheim w Niemczech. W efekcie i30 wygląda nie tylko dynamicznie, ale również idealnie wpisuje się w linię zaproponowaną przez takie modele, jak i40, Veloster, czy ix35. Patrząc na komputerowego rendera muszę przyznać, że producent ma pełne powody do dumy. Karoseria jest na tyle dopracowana i ładna, że gdyby zdjąć z niej znaczek Hyundaia, nie powinno być większego problemu z przekonaniem klienta, że to konstrukcja jednej z europejskich marek. Trudno chyba wymarzyć sobie lepszą rekomendacją dla produktu z Korei.

i30 – ważny konkurent dla Golfa, Astry i stawki

Model i30 ma kluczowe znaczenie dla Hyundaia. Auto będzie musiało bowiem podjąć walkę z takimi gigantami rynku motoryzacyjnego, jak Volkswagen Golf, Opel Astra, Ford Focus, czy Renault Megane. Na razie Koreańczycy nie zdradzili informacji na temat ceny nowego hatchbacka. Druga generacja i30 nie powinna być jednak dużo droższa od poprzednika. W efekcie oznaczałoby to cenę wynoszącą około 52 tysiące złotych. Model będzie produkowany w czeskiej fabryce, a jego sprzedaż rozpocznie się na początku nowego roku.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!